Wydarzenia Bielsko-Biała

Zakłócają msze święte i zanieczyszczają świątynię. Parafia prosi o reakcję

Fot. Katedra Świętego Mikołaja

Zakłócanie spokoju, zanieczyszczanie otoczenia katedry oraz próby włamań i kradzieży wymagają stanowczej reakcji – informuje parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Duchowni coraz częściej zauważają, że otoczenie katedry staje się miejscem spożywania alkoholu i zakłócania spokoju uczestników nabożeństw. – Nie bądźmy obojętnie wobec złych zachowań.

Parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej zwróciła się do wiernych z prośbą o reakcję na sytuacje, które od jakiegoś czasu nasilają się w rejonie bielskiej katedry.

Niestety coraz częściej zauważamy, że Katedra św. Mikołaja i jej otoczenie stają się miejscem, w którym codziennie od wczesnych godzin porannych po zmierzch pojawiają się osoby zakłócające spokój przechodniów i wiernych biorących udział w nabożeństwach. Ci, którzy przychodzą do kościoła z zamiarem modlitwy spotykają się nieraz z uciążliwym zachowaniem osób, często będących pod wpływem alkoholu. Kościół wielokrotnie jest zanieczyszczany, bywa, że traktowany jest jako toaleta – czytamy na stronie parafii.

Interwencje służby kościelnej przynoszą co najwyżej krótkotrwałe skutki. Problem niestety nie znika. – Co rusz pojawiają się ci, którzy sprawiają kłopoty i nie pozwalają na utrzymanie atmosfery modlitwy i godnego porządku. Wielokrotne próby włamania i kradzieży nie pozwalają na otwarcie całej przestrzeni naszego kościoła. Zakłócającym spokój absolutnie obca jest czysta intencja modlitwy – informują władze katedry. – Nie bądźmy obojętni wobec złych zachowań – dodają.

Celebrujący nabożeństwo ksiądz nie zawsze może zapobiegać takim zachowaniom. Dlatego parafia zwraca się do wiernych, szczególnie mężczyzn, z apelem i prośbą o czujność, wyrozumiałość i stosowną reakcję, w tym niezwłoczne zgłoszenie zaistniałej sytuacji na numery alarmowe Straży Miejskiej i Policji – numery umieszczone są także w gablocie ogłoszeń.

google_news
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
walek
walek
1 rok temu

Wychodek albo na to mówią sracz, powinien być blisko kościoła, wygoda dla patologi, myślę ze wtedy nie byłoby szczania po murach w kościele

Jan 45 lat
Jan 45 lat
1 rok temu

Niestety ale prawdziwego KK w Polsce już nie ma dzięki pisowi godek itp bandzie nierobów młodzi odeszli widzę to w mojej parafii młodzieży w kościele jest paru max do bierzmowania,jak mówił mi proboszcz na kolędzie że przy liczeniu chodzi około 40 % wiernych na 2750 wiernych w tej parafii a młodych bardzo mało i to wielki smutek

wilhelm
wilhelm
1 rok temu
Reply to  Jan 45 lat

Mów za siebie i patrz na własne podwórko, bo o tym mowa a politykę zostaw mądrzejszym od siebie! A to, że popierasz aborcję, to tylko jest wstydem!

Jan 45 lat
Jan 45 lat
1 rok temu
Reply to  wilhelm

Aleś ty tępy pisiur pisz na temat a aborcje szukaj po klasztorach baranie.

walek
walek
1 rok temu
Reply to  Jan 45 lat

Diakona zabił ksiądz i zaraz potem popełnił samobójstwo,
sataniści już nie wiedzą co mają robic z rozpusty

Chłopak śp. Konrada z Simoradza
Chłopak śp. Konrada z Simoradza
1 rok temu

Ha! Należy się Kościołowi Katolickiemu! Za szkalowanie LGBT.

wilhelm
wilhelm
1 rok temu

Lgbt = pedofilia! Odpieprz się zboku od kościoła!

Dziadek
Dziadek
1 rok temu

Policji nie ma bo muszą Kurdupla pilnować.

Góral
Góral
1 rok temu
Reply to  Dziadek

jedynym kurduplem w Bielsku i okolicach jesteś ty

wilhelm
wilhelm
1 rok temu
Reply to  Dziadek

Jesteś chory czy to tak od urodzenia?

lewackie komentarze
lewackie komentarze
1 rok temu

(..)Za filozofa idąc radą,
nareszcie sobie to uświadom,
że Wolność właśnie tkwi w przymusie
i z entuzjazmem, poddaj mu się.
By mogła zapanować Równość,
trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno;(..)

Antykler z ciekawostkami
Antykler z ciekawostkami
1 rok temu

p***s Jana Pawła II ps. “Bestia z Wadowic” we wzwodzie wynosił 21,37 cm

zrozumieć
zrozumieć
1 rok temu

Ogólniki, Kościół jest zanieczyszczamy i traktowany jak toaleta czy otoczenie? Dawniej pod kościołami klęczeli żebracy, nie znaczy że ich dziś nie ma, są w innej formie.. Celebrujący mszę świętą ksiądz nie może reagować ale może może poza mszą wyjść do współczesnych żebraków, porozmawiać, spróbować zrozumieć, złotówką poratować.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Bąkiewicz już beknął, kto następny? A i kto będzie fikał: „Nieznani sprawcy zdewastowali siedzibę Radia Szczecin”. Środowiska „absolutnie autonomiczne” biorą się za „parszywców z rządowej telewizji”. Wreszcie.

wilhelm
wilhelm
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Psychiatra czynny od jutra w godzinach porannych!

proste
proste
1 rok temu

TVNienawiść i jego wyznawcy

Emil
Emil
1 rok temu
Reply to  proste

Oj boli prawda o pedofilach i nierobach ciemnota pis to kupi.

proste
proste
1 rok temu
Reply to  Emil

artykuł jest nie o pedofilach tylko zasrańcach takich jak ty

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  proste

Spadaj sekciarzu pis tacy jak ty dziwisz Szatan z Torunia jędraszewski i sekta pis i czarne pedofile w 50 % zniszczyli KK w Polsce i JP II