Wydarzenia Bielsko-Biała

Zakłócają msze święte i zanieczyszczają świątynię. Parafia prosi o reakcję

Fot. Katedra Świętego Mikołaja

Zakłócanie spokoju, zanieczyszczanie otoczenia katedry oraz próby włamań i kradzieży wymagają stanowczej reakcji – informuje parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Duchowni coraz częściej zauważają, że otoczenie katedry staje się miejscem spożywania alkoholu i zakłócania spokoju uczestników nabożeństw. – Nie bądźmy obojętnie wobec złych zachowań.

Parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej zwróciła się do wiernych z prośbą o reakcję na sytuacje, które od jakiegoś czasu nasilają się w rejonie bielskiej katedry.

Niestety coraz częściej zauważamy, że Katedra św. Mikołaja i jej otoczenie stają się miejscem, w którym codziennie od wczesnych godzin porannych po zmierzch pojawiają się osoby zakłócające spokój przechodniów i wiernych biorących udział w nabożeństwach. Ci, którzy przychodzą do kościoła z zamiarem modlitwy spotykają się nieraz z uciążliwym zachowaniem osób, często będących pod wpływem alkoholu. Kościół wielokrotnie jest zanieczyszczany, bywa, że traktowany jest jako toaleta – czytamy na stronie parafii.

Interwencje służby kościelnej przynoszą co najwyżej krótkotrwałe skutki. Problem niestety nie znika. – Co rusz pojawiają się ci, którzy sprawiają kłopoty i nie pozwalają na utrzymanie atmosfery modlitwy i godnego porządku. Wielokrotne próby włamania i kradzieży nie pozwalają na otwarcie całej przestrzeni naszego kościoła. Zakłócającym spokój absolutnie obca jest czysta intencja modlitwy – informują władze katedry. – Nie bądźmy obojętni wobec złych zachowań – dodają.

Celebrujący nabożeństwo ksiądz nie zawsze może zapobiegać takim zachowaniom. Dlatego parafia zwraca się do wiernych, szczególnie mężczyzn, z apelem i prośbą o czujność, wyrozumiałość i stosowną reakcję, w tym niezwłoczne zgłoszenie zaistniałej sytuacji na numery alarmowe Straży Miejskiej i Policji – numery umieszczone są także w gablocie ogłoszeń.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
walek
walek
11 dni temu

Wychodek albo na to mówią sracz, powinien być blisko kościoła, wygoda dla patologi, myślę ze wtedy nie byłoby szczania po murach w kościele

Jan 45 lat
Jan 45 lat
11 dni temu

Niestety ale prawdziwego KK w Polsce już nie ma dzięki pisowi godek itp bandzie nierobów młodzi odeszli widzę to w mojej parafii młodzieży w kościele jest paru max do bierzmowania,jak mówił mi proboszcz na kolędzie że przy liczeniu chodzi około 40 % wiernych na 2750 wiernych w tej parafii a młodych bardzo mało i to wielki smutek

wilhelm
wilhelm
11 dni temu
Reply to  Jan 45 lat

Mów za siebie i patrz na własne podwórko, bo o tym mowa a politykę zostaw mądrzejszym od siebie! A to, że popierasz aborcję, to tylko jest wstydem!

Jan 45 lat
Jan 45 lat
10 dni temu
Reply to  wilhelm

Aleś ty tępy pisiur pisz na temat a aborcje szukaj po klasztorach baranie.

walek
walek
11 dni temu
Reply to  Jan 45 lat

Diakona zabił ksiądz i zaraz potem popełnił samobójstwo,
sataniści już nie wiedzą co mają robic z rozpusty

Chłopak śp. Konrada z Simoradza
Chłopak śp. Konrada z Simoradza
11 dni temu

Ha! Należy się Kościołowi Katolickiemu! Za szkalowanie LGBT.

wilhelm
wilhelm
11 dni temu

Lgbt = pedofilia! Odpieprz się zboku od kościoła!

Dziadek
Dziadek
11 dni temu

Policji nie ma bo muszą Kurdupla pilnować.

Góral
Góral
11 dni temu
Reply to  Dziadek

jedynym kurduplem w Bielsku i okolicach jesteś ty

wilhelm
wilhelm
11 dni temu
Reply to  Dziadek

Jesteś chory czy to tak od urodzenia?

lewackie komentarze
lewackie komentarze
11 dni temu

(..)Za filozofa idąc radą,
nareszcie sobie to uświadom,
że Wolność właśnie tkwi w przymusie
i z entuzjazmem, poddaj mu się.
By mogła zapanować Równość,
trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno;(..)

Antykler z ciekawostkami
Antykler z ciekawostkami
12 dni temu

p***s Jana Pawła II ps. “Bestia z Wadowic” we wzwodzie wynosił 21,37 cm

zrozumieć
zrozumieć
12 dni temu

Ogólniki, Kościół jest zanieczyszczamy i traktowany jak toaleta czy otoczenie? Dawniej pod kościołami klęczeli żebracy, nie znaczy że ich dziś nie ma, są w innej formie.. Celebrujący mszę świętą ksiądz nie może reagować ale może może poza mszą wyjść do współczesnych żebraków, porozmawiać, spróbować zrozumieć, złotówką poratować.

Tadeusz
Tadeusz
12 dni temu

Bąkiewicz już beknął, kto następny? A i kto będzie fikał: „Nieznani sprawcy zdewastowali siedzibę Radia Szczecin”. Środowiska „absolutnie autonomiczne” biorą się za „parszywców z rządowej telewizji”. Wreszcie.

wilhelm
wilhelm
11 dni temu
Reply to  Tadeusz

Psychiatra czynny od jutra w godzinach porannych!

proste
proste
12 dni temu

TVNienawiść i jego wyznawcy

Emil
Emil
12 dni temu
Reply to  proste

Oj boli prawda o pedofilach i nierobach ciemnota pis to kupi.

proste
proste
12 dni temu
Reply to  Emil

artykuł jest nie o pedofilach tylko zasrańcach takich jak ty

Ewa
Ewa
11 dni temu
Reply to  proste

Spadaj sekciarzu pis tacy jak ty dziwisz Szatan z Torunia jędraszewski i sekta pis i czarne pedofile w 50 % zniszczyli KK w Polsce i JP II