Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Zakopane: Górale z Trójwsi Beskidzkiej na podium. Zdominowali narciarskie Mistrzostwa Polski

Od piątku do niedzieli w Zakopanem trwały Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich. W rolach głównych wystąpili zawodnicy z Trójwsi Beskidzkiej.

Zaraz pierwszego dnia imprezy reprezentujący barwy AZS AWF Katowice, bracia Kamil Bury i Dominik Bury z Istebnej razem z Krzysztofem Małkińskim i Kacprem Antolcem, sięgnęli po złoto w biegu sztafetowym mężczyzn 4 x 7,5 km. Drugą konkurencję stanowił sprint techniką dowolną. Tutaj tytuł mistrza Polski zdobył Kamil Bury (MKS Istebna), a czwarte miejsce zajął Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). W rywalizacji kobiet Eliza Rucka (MKS Istebna) była czwarta.

Górale zdominowali też trzeci dzień Mistrzostw Polski. W biegu na 15 km techniką klasyczną najlepszy był Dominik Bury przed Mateuszem Haratykiem i Kamilem Bury. Mateusz zdobył zarazem złoty medal w kategorii młodzieżowców (U-23). W biegu kobiet na dystansie 10 km Magdalena Kobielusz (Istebna) zajęła 5 miejsce.