Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Załamanie pogody. Silny wiatr, nagły spadek temperatury i burze!

Grafika: IMGW

Nie nacieszymy się ciepłym i słonecznym weekendem. Przed nami załamanie pogody. Należy spodziewać się porywistego wiatru, ochłodzenia… i burz.

Dziś rano IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla całego regionu. – Prognozuje się wystąpienie silnego, porywistego wiatru osiągającego prędkość w porywach do 75 km/h, z zachodu. Miejscami burze – informują synoptycy. Ostrzeżenie jest ważne dziś od 14.00 do 20.00.

Komunikat wydali też „Łowcy Burz Południe – małopolskie i śląskie”. – Pierwsze ostrzeżenie burzowe tej wiosny. Tak, tak, nie przewiedziało Wam się. W sobotnie popołudnie wkroczy do nas pofalowany chłodny front atmosferyczny, na czele którego może dojść do rozwoju komórek burzowych. Początkowo środek dnia będzie dość ciepły, ponieważ wypierany ciepły sektor powietrza sprawi doprowadzi do wzrostu wskazań na naszych termometrach – możliwe nawet lokalnie 20. Jednakże w późniejszych godzinach zacznie wkraczać do nas chłodny front, który załamie aurę już na cały weekend. Zrobi się zdecydowanie chłodniej, a w niedzielę nie wyklucza się lokalnych opadów śniegu. Jakie to mogą być burze? Kierunek od zachodu na wschód, forma liniowa z wiatrem 60-80 km/h, punktowo silne opady deszczu, spadek temperatury nawet powyżej 10 stopni – wyjaśniają „Łowcy”.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Jestem też załamana, a burze o tej porze to przesada, może dlatego że ściągnęli na mnie “Łowcy Burz” – a najgorsze to te komórki burzowe, po co mi one, wystarczy mi komórka na węgiel.