Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w 18. edycji konkursu Śląska Rzecz

Fot. mat. pras. / Zamek Cieszyn

Do końca marca trwa nabór projektów promujących lokalny, śląski design w ramach 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Do udziału mogą zgłosić się firmy, projektanci, a także instytucje publiczne z województw śląskiego i opolskiego.

Celem konkursu Śląska Rzecz jest wyróżnienie i promowanie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych na terenie województw śląskiego i/lub opolskiego, będących efektem współpracy przedsiębiorców, instytucji z sektora publicznego i organizacji pozarządowych z projektantami lub zespołami projektowymi. Z kolei w kategorii wystawiennictwo nagradzane są stoiska targowe, wystawy i ekspozycje muzealne pod warunkiem, że siedziba przynajmniej jednej ze stron procesu projektowego znajduje się na terenie województw śląskiego lub opolskiego. W tym przypadku miejsce wdrożenia nie jest ograniczone terytorialnie.

– To już osiemnasta edycja konkursu Śląska Rzecz, który docenia odwagę myślenia poza schematami, innowacyjność i chęć poprawy jakości codziennego życia, a wszystko to zgodnie z ideą – myśl globalnie, działaj lokalnie. Wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest potrzebne, by móc poprawiać jakość życia. Ważne jest też działanie zespołowe – projektantów z firmami, instytucjami lub organizacjami trzeciego sektora – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

W ramach poprzednich edycji konkursu nagrodzone zostały m.in. System Informacji Miejskiej w Rybniku oraz Open Air Museum Cieszyn – Czeski Cieszyn. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas ceremonii wręczania nagród, zaplanowanej na 22 czerwca w Zamku Cieszyn. Towarzyszyć jej będzie wystawa pokonkursowa, którą będzie można podziwiać do 10 września.

Fot. mat. pras. / Zamek Cieszyn

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments