Wydarzenia Cieszyn

Zamelduj się w Strumieniu. Władze apelują do mieszkańców

Fot. UM Strumień

W gminie Strumień z roku na rok rośnie liczba mieszkańców. Przyciąga ich tutaj cisza, spokój i piękne okolice. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy gminy są w niej zameldowani.

– Cieszę się, że tak wiele osób wybiera naszą gminę jako swoje miejsce na ziemi. Ale zachęcam do zrobienia kolejnego kroku – zameldowania się w gminie Strumień! Będzie to korzyść obopólna. Każdy grosz bowiem w gminnym budżecie to lepsza droga, nowy chodnik, lepsze oświetlenie. Uważam, że każdy powinien płacić podatek tam, gdzie mieszka. Dzisiaj meldunek to tylko jedna wizyta w urzędzie. Aby dołączyć do naszej lokalnej społeczności niewiele trzeba – kilka minut spędzonych w urzędzie. Naprawdę warto zainwestować w miejsce, w którym się żyje – zachęca do zameldowania w gminie Strumień burmistrz Anna Grygierek.

Samorządowcy podkreślają, że zameldowani mieszkańcy po pierwsze, uzyskują bezpośredni wpływ na wybór władz gminy, a co za tym idzie, na jej priorytety i plany rozwojowe. Ale to nie wszystko. Po drugie, zameldowanie na terenie danej gminy sprawia, że do jej budżetu wpływa więcej pieniędzy z podatków. To z kolei ma wymierny wpływ na możliwości rozwojowe gminy, gdyż większe przychody umożliwiają wyższe nakłady na inwestycje.

Co ważne – już nie trzeba wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby w drugim móc się zameldować. Prócz tego przy zameldowaniu nie trzeba podawać informacji o wykształceniu czy obowiązku wojskowym. Nie ma również obowiązku przedkładania książeczki wojskowej. A wszystkie czynności związane z zameldowaniem będą wykonane w jednym urzędzie. Wystarczy więc przyjść do Urzędu Gminy Strumień (pokój nr 4) i wypełnić wniosek meldunkowy. Wymagany jest dowód osobisty i dokument zaświadczający o tytule prawnym do lokalu. Sprawa będzie załatwiona bez zwłoki i bez żadnych opłat. Ponadto od 1 marca 2015 roku w przypadku zmiany miejsca zameldowania nie ma obowiązku wymiany dowodu osobistego.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
E_mil
E_mil
1 miesiąc temu

Takiego durnego rozwiązania jakim jest rynek w Strumieniu nie ma chyba żadne miasto na Podbeskidziu,dlatego że rynek jest rondem,a zarazem parkingiem w środku tego ronda.Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie jak zaparkowane są samochody,szczególnie te które nie mieszczą się w środku parkingu i są zaparkowane bezpośrednio na pasie ruchu tego ronda.Jest to nagminne zjawisko w tym mieście pomimo,że nieopodal jest parking,który świeci pustkami,a władze gminne i Policja nie reagują na ten proceder.

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Strumień piękne spokojne miasto często tam w lecie z dziećmi wysiaduję na rynku zajadając się super lodami,a z meldunkiem to jest przekręt tak samo w mojej miejscowości mieszka 5-6 osób a 1-2 zameldowanych aby nie płacić za śmieci jeżeli my mieszkańcy tego nie dopilnujemy to będziemy więcej płacić on produkuje wiecej śmieci a płaci 1/4 co ja.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Czyli “kabelek”? Nic nie da, i tak będziesz więcej płacił za śmieci bo jest system chory.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

Nie byłem w Strumieniu ,ale ta pani redaktor w kółeczku ładna jest 🙂