Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Zamkną drogę Ligota – Międzyrzecze! Objazdy przez Bronów i Mazańcowice

Rozpoczął się gruntowny remont drogi Międzyrzecze Dolne – Ligota. W czwartek w dużej części droga zostanie zamknięta dla ruchu. Wyznaczono objazdy przez Bronów i Mazańcowice.

Ruszyła przebudowa 3,3-kilometrowego odcinka od Ligoty w gminie Czechowice-Dziedzice do skrzyżowania z drogą z Międzyrzecza Górnego do Rudzicy w gminie Jasienica. Na tymże skrzyżowaniu powstanie rondo. Przebudowywany jest też około 200-metrowy odcinek od ronda w Mazańcowicach do stadionu w Międzyrzeczu Dolnym. Prace potrwają do końca września.

W czwartek, 13 czerwca, zamknięte zostaną dla ruchu ulice Ligocka w Międzyrzeczu Dolnym i ulica Wapienicka w Ligocie (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bronowską w Międzyrzeczu Dolnym do skrzyżowania okrężnego z ulicami Bronowską i Bielską w Ligocie). Jednocześnie zamknięta zostania ulica Mazańcowicka w Międzyrzeczu Dolnym na odcinku 183 metrów począwszy od skrzyżowania z ulicą Ligocką. Ponadto ruch na skrzyżowaniu ulic Ligockiej i Mazańcowickiej odbywać się będzie wahadłowo w oparciu o sygnalizację świetlną.

– Na zamkniętym dla ruchu odcinku drogi utrzymana zostanie jedynie możliwość dojazdu do posesji, a także – do momentu rozpoczęcia robót związanych z wymianą podbudowy jezdni – możliwość przejazdu autobusów komunikacji publicznej. Dla pozostałych kierowców wyznaczono objazdy. Pojazdy poruszające się w relacji Mazańcowice – Ligota – Międzyrzecze Dolne – Wapienica kierowane będą na ulicę Ligocką w Mazańcowicach, ulice Bielską i Bronowską w Ligocie, ulice Czyża i Międzyrzecką w Bronowie oraz ulice Bronowską i Ligocką w Międzyrzeczu Dolnym. Za powstałe utrudnienia przepraszamy – informuje Urszula Kosman, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments