Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Zamknięte cmentarze. Praca zdalna – konferencja premiera Morawieckiego

– 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzję rządu przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej, zorganizowanej późnym popołudniem.

– Druga fala zmiotła poczucie bezpieczeństwa. Jest groźniejsza od pierwszej – powiedział premier Morawiecki. I stąd ta decyzja. – Dla mnie to ogromny smutek i przygnębienie, bo bardzo chciałem odwiedzić grób mojego ojca. Ale ponieważ niesie to ogromne ryzyko, uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż ludzkie życie – podkreślił.

Zwrócił się z apelem, żeby seniorzy zostali w domu przez co najmniej dwa tygodnie. – Seniorzy muszą pozostać w domach. Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą – zaakcentował premier.

Od poniedziałku jak największa liczba osób powinna przejść na pracę zdalną. – Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń, w dyscyplinowany sposób ograniczać kontakty między ludźmi. Jest to nakaz dla administracji publicznej i apel do przedsiębiorców – podkreślił.

I zwrócił się do protestujących kobiet, żeby pozostały w domu, by nie ponosić ryzyka zakażenia się. – Podzieliły nas sprawy światopoglądowe, niech ważniejsze od tego będzie życie i zdrowie – zaznaczył, odnosząc się do protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji. – Pan prezydent zaproponował dziś ustawę, którą jesteśmy w stanie bardzo szybko wdrożyć. Niech jasne będzie dla wszystkich kobiet, że, gdy ciąża jest zagrożona lub pochodzi z gwałtu, to nie będzie zmian w porównaniu z wcześniejszym kompromisem – podkreślił.

Dla przypomnienia, minionej doby odnotowano w Polsce ponad 21,6 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem…

Jak wyjaśnia Kancelaria Premiera, zamknięcie cmentarzy nie dotyczy uroczystości pogrzebowych. W kościołach będą zachowane dotychczas obowiązujące obostrzenia. Premier zachęca do uczestniczenia we mszy poprzez transmisję telewizyjną i internetową.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
66 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
henryk
henryk
11 miesięcy temu

czlowieku pusty te marsze to nie tylko Lempart to setki tysięcy kobiet już nie tylko w Polsce.Jedna iskra rozpaliła ogień i tego już nic nie zatrzyma.One będa do oporu strajkować aż ten rząd powie pas i odejdzie w niepamięć

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

W całej Polsce dochodzi do aktów wandalizmu i ataków na święte dla katolików miejsca i symbole. Pod płaszczykiem walki o „prawa kobiet” środowiska feministyczne i proaborcyjne nawołują do „rozprawienia się” z Kościołem. W Gdańsku pojawił się napis wzywający do zabijania księży. Wandale sprofanowali krzyż umieszczony w centralnej części Cmentarza Ofiar Hitleryzmu na gdańskiej Zaspie. Umieścili na nim skandaliczne hasła, wzywające do mordowania kapłanów. Krzyż został pomalowany jasną farbą przez „nieznanych sprawców”. Na poprzecznej belce napisali „Zabij księdza”, a na pionowej m.in. „Piekło”. Pojawił się także znak błyskawicy, czyli symbol przetaczających się przez nasz kraj „protestów”. Na drugiej stronie wymalowano także… Czytaj więcej »

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Onufry

onufry masz informacje z tvp 1 i tvp info ale pamietaj kobiety nie odpuszczą i te strajki zakończą żywot rządu pis-u a to będzie błąd bo kto wezmie ten rząd jak wszystko połozyli na łopatki.WSZYSTKO leży a najbardziej finanse.Pis zadłuzył nasz kraj za ich rządów na prawie 700 miliradów złotych ( dane GUS) a co ze złotem – 100 ton przywiezione z Anglii?Jakim trzeba być zaślepionym żeby tego nie widzieć a najlepiej szukać wroga tam gdzie go nie ma.Opozycja winna a teraz zwalają na kobiety (14 latka ktora szła w proteście z babcią bedzie skazana jako terrorystka).Niech pis wypije to… Czytaj więcej »

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

Wczoraj w Warszawie doszło do zamieszek przy Rondzie de Gaulle’a. Bojówki popierające tzw. strajk kobiet wspierane przez antifę atakowały ludzi o innych poglądach, prowokowali także niezależnie gromadzących się kiboli. Doszło do walk, interweniowała policja. – Wśród zatrzymanych są osoby uczestniczące w zajściach, do których doszło na Starym Mieście oraz w pobliżu ronda de Gaulle’a. Policjanci zatrzymali ponad 30 osób. Wszystkie są przewożone do jednostek policji w celu wykonania dalszych czynności procesowych – poinformowała warszawska policja. – Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju pałki, w tym teleskopowe, gazy obezwładniające, dużo wyrobów pirotechnicznych. Zdecydowane działania pododdziałów prewencji i policjantów po cywilnemu pozwoliły… Czytaj więcej »

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Onufry

no właśnie i kogo to zatrzymali policjanci????? protestujących? nie – kiboli narodowców

trackback

[…] Zamknięte cmentarze. Praca zdalna – konferencja premiera … […]

Przemek
Przemek
11 miesięcy temu

W Polsce praktycznie kończą się w szpitalach respiratory,ale rząd dzisiaj zapowiedział zakup wypasionych 308 limuzyn dla ministerstw i rozbudowę lotniska w Radomiu,z którego do dzisiaj nie odleciał żaden samolot.Nie licząc odlotów całkowitego przygłupa ,niejakiego Suskiego.

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

Całą Polskę obiegło nagranie z Krzeszowic, gdzie w ramach jednego z protestów przeciwko orzeczeniu TK, mężczyzna nawoływał do rzucania kamieniami w polityków. Groził też, że sam rzuci koktajlem Mołotowa w Sejm. Okazuje się, że wśród klaszczących mu, zebranych wokół osób, byli… politycy Koalicji Obywatelskiej. W ramach trwających po orzeczeniu TK ws. aborcji protestów, grupa manifestantów zebrała się też w Krzeszowicach, a w czasie protestu jeden z nich nawoływał do przemocy wobec polityków: – „To dla tych w rządzie, w Sejmie, co sobie siedzą wygodnie w fotelach, niestety takie pokojowe manifestacje nie zrobią żądnego wrażenia. Jedynie, co może zrobić nam takie… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Powinno jeszcze nagranie obiegnąć zagranicę, niech wiedzą jak rząd jest zagrożony. Donos od Onufrego do Brukseli obowiązkowo.

Przemek
Przemek
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Onufry donos ten zaniósł tam gdzie król piechotą chodzi.Tam jest jak najbardziej właściwe jego miejsce.Zresztą, tak jak wszystko o czym ten faszysta pisze.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Przemek

Nie donosił dłużej i musiał pójść tam gdzie król chodzi na piechotę. Lekcje-donosy będą dalsze bo Onufry podłapał temat i będzie nadal monotematyczny, miniszczujnia będzie działała.

Prawda
Prawda
11 miesięcy temu

Sygnalista Ty żyjesz w jakimś innym świecie – przecież przez PO-PSL nie było wyborów, w Senacie przeciągali a wszystko było przygotowane pod wybory łącznie z kartami….przy okazji pozdrow tam swojego skorumpowanego ziomala Grodzkiego.

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Opozycja twierdziła że jesienią nie będzie korony i bedzie można zrobić wybory prezydenckie.

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Onufry

w czerwcu pemier ogłosił że nie ma wirusa

sygnalista
sygnalista
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Propaganda PIs-u ma się nieźle,z tym,że się kończy. Tym masz tyle wspólnego z prawdą co świnia z niebem. Kosiniak-Kamysz:03.IV 2020, : “złożyliśmy w Sejmie uchwałę dotyczącą wprowadzenia stanu klęski żywiołowej”. Dodał, że dzięki stanowisku Porozumienia Jarosława Gowina to pierwsza od pięciu lat szansa, by została przyjęta w Sejmie uchwała klubu opozycyjnego.Gowin zaś proponował przesunięcie wyborów o 2 lata i pozostawienie prezydenta,ale żeby już nie mógł startować w następnych wyborach.Zgłosił taką poprawkę jako szef Porozumienia,pod którą podpisał się również Jarosław Kaczyński/PiS/.Politycy opozycji i prawnicy domagali się ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, czego konsekwencją byłoby bezpieczne przesunięcie wyborów o co najmniej 120 dni./wybory… Czytaj więcej »

sygnalista
sygnalista
11 miesięcy temu

Nie jest dobrze.Niejaki Sasin w radiowym wywiadzie powiedział,że nikt do nikogo nie będzie strzelał.W maju też mówił,że żadnych przeszkód nie ma i 10 maja 2020 wybory na pewno się odbedą.Przewalił na to 70 mln,drukując karty wyborcze.Dreszcz już przechodzi po plecach.

Gość
Gość
11 miesięcy temu

panie premierze ,jak to jest ,że zamykacię cmentarze a tolerujecie roznoszącą zarazę chołotę na ulicach miast

purysta
purysta
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Tak to jest,że nie umie się poprawnie pisać w języku polskim,to jak można zrozumieć premiera.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Najpierw wątpliwość rzuciłeś w powietrze, teraz zwrócenie się do premiera. Postęp ale nie do końca, trzeba zwrócić się do wicepremiera. Dobrze, wątpię więc myślę. Jest tak poprawnie, że zamknięcie cmentarzy trzeba zrozumieć a “chołotę” (raczej hołotę) w żadnym wypadku.

racjonalny
racjonalny
11 miesięcy temu

Słuchaj @siódmy krzyżyk.Ta władza już leży na ulicy,jeszcze miesiąc dwa temu,domu na Żoliborzu pilnowało kilku policjantów,dziś cała armia .To jest skala upadku tej władzy.

Włączmy Myslenie
Włączmy Myslenie
11 miesięcy temu
Reply to  racjonalny

Policz sobie kolego ile agresorów protestuje a ile osób jest w domach, którzy się z tą agresja nie zgadzaja a Warszawa już jest dawno stracona, zresztą zapytaj co myśli o
protestach pierwszy hydraulik Polski – Trzaskowski….

racjonalny
racjonalny
11 miesięcy temu

@Wyłączmy myślenie. Ile jest osób,które się z protestami zgadzają,a nie wzięli udziału z tych lub innych względów.To jest tak jak z sondażownią.Liczy się proporcja.No,ale to można tylko tłumaczyć tym,którzy rozumieją logikę.Ciebie o to nie posądzam.Nie stawiaj za wzór prezydenta Warszawy,bo skala wczorajszych protestów jest ogromna w całym kraju.O tej skali piszą wszystkie zagraniczne największe agencje,wystarczy poczytać.Zindoktrynowanego,nawiedzonego osobnika nie uważam za kolegę.Koleżeeństwa szukaj tylko u tych,którzy uznają tę wladzę wybraną w sposób przekupny.

Włączmy Myslenie
Włączmy Myslenie
11 miesięcy temu
Reply to  racjonalny

Smutne to ale jesteś obrońca zadymiarzy…

racjonalny
racjonalny
11 miesięcy temu

Zadymiarzem jesteś ty ,a przede wszystkim twój upodlający naród rząd.To jest najbardziej smutne,że ani do ciebie,ani do rządu nadal to nie dociera.Nadal jest butny i nie zmienia kursu sterując na mieliznę.Polski Titanic.Setki tysięcy ludzi w Polsce roześmianych,tanczących w protestach przeciwko temu barbarzyńskiemu rządowi, nazywasz zadymiarzami.Ale prawdziwych zadymiarzy,faszystów,kibolstwo uzbrojone w różnego rodzaju materiały,które mogą zramić,to ci nie przeszkadza.Sama policja podaje ilu ich zatrzymała i mówi,że są to bandyci już jej znani z innych zadym .Powiem ci jesteś smutny,a może inni ci wytłumaczą kogo nazywano w dawno minionych czasach “smutni panowie “.

Włącz Myslenie
Włącz Myslenie
11 miesięcy temu
Reply to  racjonalny

Chłopie gdzie Ty żyjesz w jakim swiecie, posłuchaj w TV czy gdziekolwiek choć na chwilę co lewaccy zadymierze na protestach mowia już nie mówiąc o ich atakach na innych i co ma piernik do wiatraka jak nic o kibolach się nie pisze…czytaj ze zrozumieniem chyba że do szkoły nie chodziłeś:-(

henryk
henryk
11 miesięcy temu

człowieku jacy lewaccy zadymiarze? ja tam widzialem 80% mlodych ludzi nie związanych z żadnym ugrupowaniem politycznym.Być może maszeruje tam twoja matka.siostra lub jakaś krewna.I nie wstyd ci?wstyd jak na chłopa żeby tak szkalować kobiety.Być może ktoraś z nich bedzie twoją żoną matką twoich dzieci.Zastanów sie co gadasz.I nie wsytd ci bić kobiety?

racjonalny
racjonalny
11 miesięcy temu

Kurvizję to możesz jełopie oglądać ty..Telewizja dla pospólstwa powoduje taką masakrę w mózgach,jaką ty reprezentujesz.Słuchaj,jakby Kurski był szefem propagandy za Gebelsa,to do dzisiaj nikt by nie wiedział,że Niemcy II wojne przegrały.Nie wypisuj tych bzdur dla.myślących ludzi bo z myśleniem to ty nie masz nic wspólnego.Te głodne kawałki to możesz posuwać waszej pisowskiej hołocie i tej słuchającej tego hochsztaplera z Torunia.Wyjdź i powiedz to tej młodzieży co protestuje na ulicach,to z miejsca zabije cie śmiechem.

zorientowany
zorientowany
11 miesięcy temu

Wczoraj zadymiarze faszystowscy z ONR,SR,kibolstwo bejsbolowe,naziolskie robactwo,podobno nakryło czapką protesty gasząc je w zarodku.Jutro podobno maja zawracać specjalnym kijem Wisłę.Może też bejsbolowym ?

twardo stąpający
twardo stąpający
11 miesięcy temu

Słuchaj; myślący inaczej.Podano ,że w całej Polsce w 460 miejscowościach uczestniczyło w protestach ponad pół miliona uczestników.Policz sobie proporcję do 38 mln.ludności.Może ciemniku coś zrozumiesz,ale wątpię.Dziś jest następna dyktatura ciemniaków w której uczestniczysz.O tym będą się uczyć dzieci w szkole,że ponownie był w Polsce czas ,że ciemniactwo wróciło do rządów.

Włączmy Myslenie
Włączmy Myslenie
11 miesięcy temu

No właśnie to jest dobre pytanie i już Ci wyjaśniam: Jarosław Kaczyński to obecnie jeden z najlepszych polityków a niestety lewactwo nie umie tego wytrzymać tylko jadem atakuja…Jarosław Kaczyński nawet nie głosował za tą ustawą o której głośno a protestanci pewnie o tym nie wiedzą…Więc najlepsze rozwiazanie dla wielu to mniej TVN-u, mniej portali lewicowych jak np onet.pl a więcej logicznego myślenia i będzie dobrze:-)

henryk
henryk
11 miesięcy temu

człowieku pis zniknie z areny politycznej tak jak kiedyś AWS a teraz?iskra rozpaliła ogię który chyba prędko nie zagaśnie a kobiety nie odpuszczą tym bardziej że nawet w pisie już są przepychanki

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
11 miesięcy temu

Mecenas Jacek Dubois powiedział ,że widzi analogię pomiędzy wystąpieniami młodzieży w marcu 1968 roku,bo wtedy protesty wybuchły po wystawieniu “Dziadów”,a obecnie po wystąpieniu dziada żoliborskiego.Tak było,pamiętam to doskonale ,zwłaszcza te apele w szkołach średnich w Bielsku-Białej ostrzegające nas o dołączaniu się do protestów pod pomnikiem Mickiewicza.Jest jeszcze jedno podobieństwo.Wtedy i dziś rządziło ciemniactwo.

z boku
z boku
11 miesięcy temu

Patrzę na te 65 suk policyjnych pod domem konusa na Żoliborzu i około 2000 policjantów.Jakim trzeba być złoczyńcą i tchórzem ,ile trzeba było złego ludziom uczynić,aby teraz trzeba go chronić przed gniewem ludu.

Kri_
Kri_
11 miesięcy temu

Z “wiadomości” Manna i Materny: chcielibyśmy zdementować informacje o rzekomym zamykaniu cmentarzy, wręcz przeciwnie – rząd planuje otwieranie nowych…

Antyprawak
Antyprawak
11 miesięcy temu

Jak tam pisiorki,wasz tchórz i Breżniew z Żoliborza,znów wam zrobił dobrze ?

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu
Reply to  Antyprawak

Błysnąłeś intelektem lewacki cwelu.

Kri_
Kri_
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Jak czytuję posty, prawą chrześcijanką jesteś, miłość do bliźniego wylewa się z twoich słów niczym …. no właśnie

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Aby podejmować decyzje, trzeba trafiać. Aby trafiać trzeba być blisko społeczeństwa, rozumieć je. Słowa nie zastąpią rozumienia.

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Pogrzeby mogą się odbywać żeby księża nie byli STRATNI. a handlarzą cmentarnym będzie wypłacana rekompensata ale ciekawe z czego te pieniądze!? A bymbył zapomniał z moich podatków

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Wstyd być Polakiem jak Morawiecki premierem za godzinę stan wojenny ogłosi za 2 go odwoła wysłać go na 10 lat na kwarantanna to może zmądrzeje

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Trzeba czym prędzej zmienić premiera bo ten jest nie równoważny umysłowo sam nie wie co robi i dlaczego

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Takie decyzje podejmuje się z wyprzedzeniem a nie z dnia na dzień stawia się przed faktem dokonanym na czele rządu stoi facet krotkowzroczny albo też upośledzonych umyslowo

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Tak się nie robi w ostatniej chwili zamykać cmentarze gdzie ludzie mają wiązanki pozamawiane a kwiaciarnie siedzą cala noc żeby przygotowac zamówień morawiecki totalny d***l

zezem
zezem
11 miesięcy temu

Pinokio jak Pinokio,ale kaczor się zakiwał !”Jest źle”, “zakiwał się na śmierć”, “katastrofa”. W PiS wrzenie po decyzjach Kaczyńskiego

AzzA
AzzA
11 miesięcy temu

pinokio zejdź ze sceny

PUNK NOT DEAD
PUNK NOT DEAD
11 miesięcy temu

takiego durnego dowodzenia to nie było od czasów Bieruta.
cmentarze wyzamykać a w Biedronkach dzikie tłumy bo weekend, to samo w marketach budowlanych, mam nadzieje że szlag trafi przez ten covit ten durny kaczogród

lucky man
lucky man
11 miesięcy temu
Reply to  PUNK NOT DEAD

“Gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy,to na świecie byłoby tyle rozumu,że co drugi człowiek zgłupiałby z tego” tak mówił Józef Szwejk i miał całkowitą rację.Nasz władza potwierdza całkowicie jego słowa.

antifa łovcy hiva
antifa łovcy hiva
11 miesięcy temu
Reply to  PUNK NOT DEAD

Gdzie jesteś?

tu jestem
tu jestem
11 miesięcy temu

Pinokio już schodzi ze sceny.Na kaczych łapach.

Anka
Anka
11 miesięcy temu
Reply to  PUNK NOT DEAD

No a Miller, Donek Kopaczowa zapomniałeś?

obserwator
obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Anka

W durnocie przebili wszystko,co ten świat widział i jeszcze nie widział.Są nie do pobicia przez następne 100 lat.Mistrzostwo.Telewizja europejska wczorajszy marsz w Warszawie transmitowała 3 godziny,podobno widzom wyszły oczy z orbit.Nie dziwie się im.

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Anka

anka czy ty ślepa jestes? najlepiej Polska sie miała w czasach gdy rządziło SLD i Leszek Miller.To wtedy rząd Millera zlikwidował zadłuzenie AWS 80 mld i odchodząc zostawił dla pis 5,5 pkb.Rząd Tuska nie dość ze przetrwał 2 katastrofalne powodzie (prawie cała Polska była pod wodą) i światowy kryzys to zostawił Polske w takim stanie że cała Europa patrzyła na nas ze zdziwieniem.Popatrz na nasze drogi,miasta dworce.Popatrz jak wyglada Warszawa,Kraków Wrocław a pis nie zrobil ani kilometra autostrad.Jak tego nie wiesz to teraz juz wiesz.Popatrz jak zadluza państwo Pis-6oo miliardow w ciągu 5 lat- to dane GUS

Gość
Gość
11 miesięcy temu

to na cmentarz nie można wejść a stada świrów bezkarnie po ulicach hasają?

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Moż wreszcie zrozumiesz co to absurdalność choć szansa niewielka przy betonie.

OrWell
OrWell
11 miesięcy temu

Idźcie sobie wreszcie na pracę bardzo zdalną.

Max
Max
11 miesięcy temu

Decyzja o ewentualnym zamknięciu cmentarzy powinna być ogłoszona kilka dni temu, a nie kilka godz. przed ich zamknięciem. Normalnie pełen profesjonalizm rządzących.

Zenek
Zenek
11 miesięcy temu

seniorzy głosowali za PISem to teraz wreszcie zrozumieją co to rządy nieudaczników

Maria
Maria
11 miesięcy temu
Reply to  Zenek

A czy wirusa wyprodukowal PIS? Większej głupoty nie słyszałam!

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Maria

pis nie wyprodukował wirusa ale przez pół roku NIC nie robił żeby zabezpieczyć sie na nasilenie jesienne

henryk
henryk
11 miesięcy temu
Reply to  Maria

mario nie chcę cie martwić ale to koniec pisu- zniknie jak kiedyś AWS.Po tych manifestacjach widać że wystarczyła iskra i od razu widać płomień.Setki tysięcy na ulicach w całej Polsce.Nawet w małych miastach gdzie wygrywał pis marsze przecwko władzy.Wewnątrz partii też rozłam i na kogo biedulko będziez głosować?

z boku
z boku
11 miesięcy temu
Reply to  Maria

Nie wyprodukował,ale pozwolił mu się roznieść.Przez swoją bezczynność półroczną i totalną swoją głupotę.

zezem
zezem
11 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Ciekawi mnie jedno ilu zostanie przy wodzusiu.Procent przy nim zostających pozwoli określić ile procent idioty jest w idiocie.Coś na kształt procentu cukru w cukrze wg nieśmiertelnego Barei.

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
11 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Nie obrażaj seniorów,bo mam 70 lat ,a takich durni w życiu nie spotkałem.Nawet za komuny mieli choć trochę oleju w głowie.

zyebks
zyebks
11 miesięcy temu

https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0

Ktoś znowu zadrwił z rodaków …:D