Wydarzenia Oświęcim

Oddział Ginekologiczno-Położniczy oświęcimskiego szpitala wstrzymał planowe przyjęcia. To pokłosie wykrycia nowych zakażonych koronawirusem

Fot. ZOZ w Oświęcimiu

Dwa nowe przypadki koronawirus wykryto dziś w powiecie oświęcimskim. I choć nikt z chorych nie jest pracownikiem szpitala w Oświęcimiu to miał z nimi kontakt. Z tego powodu dyrekcja placówki zdecydowała o wstrzymaniu planowych przyjęć na Oddział Ginekologiczno-Położniczy.

Nowi chorzy to mieszkańcy Oświęcimia (12 przypadek w tym mieście) i gminy Brzeszcze (12 chory w tej gminie). W sumie w powicie oświęcimskim zdiagnozowano 64 przypadki covid-19. Walkę z chorobą wygrało 15 osób (dziś po jednej osobie z gmin Kęty i Brzeszcze), a cztery osoby zmarły.

Jak dowiedzieliśmy się w oświęcimskim Sanepidzie dzisiaj zdiagnozowani chorzy nie pracują w oświęcimskim szpitalu. Niemniej osoby z tzw. kontaktu, które teraz zostały objęte kwarantanną są w szpitalu zatrudnione. I to ten fakt spowodował zamkniecie ginekologii. – W związku z sytuacją epidemiczną w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, Dyrekcja Szpitala informuje o wstrzymaniu od dnia 01.06.2020 r. planowanych przyjęć do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Informacja o powrocie do pełnego funkcjonowania zostanie niezwłocznie podana w komunikacie – podano wczesnym popołudniem.

– Wstrzymano na dzień dzisiejszy planowane przyjęcia jednakże porody są jak najbardziej aktualne i dostępne – precyzuje komunikat Magdalena Foks, rzecznik prasowy ZOZ w Oświęcimiu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Super, że dopisano co z porodami.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W tytule użycie “pokłosie” nie wszystkim dobrze się kojarzy. Oddział Ginekologiczno- Położniczy zamknięto do odwołania ale porodów nie da się odwołać. Gdzie zastępczo?