Na sygnale Żywiec

Żar: Paralotniarz na drzewie

Fot. Beata Stekla

Wczoraj strażacy ratowali paralotniarza, który zawisł na drzewie w okolicy szczytu góry Żar.

Paralotniarz sam poinformował strażaków o swoich problemach około 17.30. Na ratunek ruszyli mu druhowie z Międzybrodzia Żywieckiego, Lipowej oraz zawodowcy z Żywca. Pomoc utrudniał fakt, że mężczyzna lądował awaryjnie w trudno dostępnym terenie, dlatego strażacy dojechali tam gdzie mogli, a resztę drogi przebyli pieszo.

Kiedy dotarli na miejsce zastali paralotniarza wiszącego na wysokości około 18 metrów. Mężczyzna był przytomny i kontaktowy. Sprowadzili go na dół przy pomocy technik alpinistycznych. Nie potrzebował pomocy lekarskiej, więc strażacy pozostawili go tam, gdzie doszło do twardego lądowania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
2 lat temu

Byłem na miejscu więc wiem jak było naprawdę.po pierwsze ten Pan nie lądował tylko próbował wystartować ale mu się nie powiodło i zawisł na drzewie.po drugie nie wisiał na wysokości 18 metrów tylko max do 10 metrów. Po trzecie służby ratunkowe mieli do pokonania ok 100 metrów od zaparkowania pojazdów a Wy piszecie jakby TO wydarzyło się w wysokogorskim terenie.żeby opisywać zdarzenie trzeba mieć wiarygodne informacje.pozdrawiam.