Wydarzenia Żywiec

Żarty się skończyły

Fot. Paweł Szczotka

W Żywcu wraca sprawa kontenerów na używane ubrania. Niestety, niektórzy urządzili wokół nich wysypiska śmieci. Burmistrz miasta Antoni Szlagor zapowiada, że ostro weźmie się za problem.

W kilku miejscach Żywca od wielu lat ustawione są specjalne kontenery, w których prywatna firma zbiera używaną odzież. Ma ją potem zabierać i sprzedawać, a część z zysku przeznaczać na cele charytatywne.

Niestety, od dłuższego czasu w kontenerach tych lądują zwykłe śmieci. Co gorsza, sterty odpadów „rosną” nawet obok tych pojemników. W ostatnim czasie problem znowu się nasila – mówi radny miejski Andrzej Maciejowski.

Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Greń zaznacza, że problem widać zwłaszcza na peryferiach miasta.

To jest skandal! Te kontenery przerodziły się w wysypiska śmieci. Ta idea całkowicie zatraciła sens. Powinny zostać całkowicie usunięte – podkreśla przewodniczący.

Burmistrz Antoni Szlagor mówi, że rozpoczyna walkę z problemem.

Straż miejska wystosuje pisma do firmy, która jest odpowiedzialna za te pojemniki. Rozważam również pomysł, aby straż miejska wlepiała mandat właścicielowi działki, na której stoi taki zaśmiecony kontener. Z kolei z działek gminnych pojemniki zostaną wywiezione na składowisko miejskie – zapowiada burmistrz.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Kastelika, problemem jest firma.

Sam próbowałem wielokrotnie do nich dzwonić, ale nikt nie odpowiada. Nie ma co karać właścicieli działek, na których stoją kontenery, bo oni sami proszą firmę o ich zabranie, ale są całkowicie ignorowani – twierdzi wiceprzewodniczący.

Burmistrz nie wyklucza, że pojemniki zostaną wywiezione również z działek prywatnych, aby pomóc mieszkańcom. Z kolei kosztami miasto miałoby obciążać firmę, która jest właścicielem kontenerów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ppp
ppp
4 lat temu

nie było by problemu postawić na rynku z 5 takich pojemników jest tyle miejsca,

trelele
trelele
4 lat temu

Burmistrz zlikwidował kosze na śmieci, obecnie Żywiec wygląda jak Neapol kilka lat temu. Kto nie wierzy niech się przejedzie autem uliczkami Żywca. SYF wszędzie. EL”y”cie to nie przeszkadza.

czytelnik.
czytelnik.
4 lat temu

CO dziesiąty obywatel w żywcu jest ułomny i tu nic już nie pomoże. Stary szpital przerobić na psychiatryczny , to ani remontować go nie będzie poczeby. Tylko ładny mur postawić , żeby z drogi tego syfu i ułomnych śmiciarzy odgrodzić od normalnych ludzi.

Nic z tego nie będzie
Nic z tego nie będzie
4 lat temu

Życzę powodzenia….

MrówkaZ
MrówkaZ
4 lat temu

Pan Greń nie jest już przewodniczącym Rady Miejskiej a Pan Kastelik jest szeregowym radnym. Wiceprzewodniczącym był w poprzedniej kadencji !

Jerzy. W
Jerzy. W
4 lat temu

Natomiast drogi redaktorze jak w/w imię oraz nazwisko czytając widzę z punktu pisowni niepoprawne wyrazy Według mnie Jan Miodek spełnił wszystkie kryteria w poprawnym wyrażaniu wyrazów lub zdań .

Jerzy. W
Jerzy. W
4 lat temu

Gratuluję Burmistrzowi miasta Żywiec że ważne są również sprawy kontenerów z odzieżą . Właśnie takich Prezydentów Burmistrzów Wójtów Sołtysów nam potrzeba w Rzeczpospolitej Polskiej .Mam nadzieję że na Sądzie Bożym wszystkie zasługi będą wzięte pod uwagę Niebo lub Piekło do wyboru drogi Burmistrzu Żywca .

Jerzy. W
Jerzy. W
4 lat temu

Dziwna sprawa ja też często widziałem w Pszczynie w wiadomym mi miejscu jak w/w zdjęcie niedowład organizacyjny z powodu osób zarządzającym miastem Pszczyną .

Franuś
Franuś
4 lat temu

Czy się czasem nie wylewa dziecko z kąpielą? Ktoś i na peryferiach odpowiedzialny jest za świadomość mieszkańców. Starosta chce aby mandat wlepiała straż miejska właścicielowi działki każdej poza gminną? Ale przecież to nie jest wina ani właściciela działki ani właściciela pojemników. To nie oni wrzucają śmieci do pojemników i obok. Usunąć pojemniki jest najprościej. Może jednak redaktor spróbowałby uzyskać stanowisko od właściciela pojemników a nie tylko z UM.