Wydarzenia Oświęcim

Zator: Pomoc dla gminy Brusy

Burmistrz Zatora ogłosił zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały gwałtowne burze, ulewy i nawałnice, które przeszły nad północną Polską.

W odpowiedzi na pilne potrzeby poszkodowanych oraz apele samorządu Brus zwracamy się do naszych mieszkańców i przedsiębiorców z prośbą o okazanie solidarnej pomocy i przekazywanie darów dla poszkodowanych w formie rzeczowej tj.: nowych, nieużywanych przedmiotów takich jak: sprzęt AGD, ręczniki, pościel, koce, środki czystości, woda butelkowana pitna, materiały budowlane, narzędzia, które mogą być wykorzystane do likwidacji szkód (piły, drabiny, siekiery itp.).

Jedną z najbardziej poszkodowanych miejscowości, która znalazła się w epicentrum burz jest gmina Brusy położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Skala strat wśród jej mieszkańców jest ogromna i trudna do oszacowania – nawałnica zniszczyła domy, pozrywała dachy uszkodziła infrastrukturę gminną. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, aktualnie straty po nawałnicach obejmują 850 uszkodzonych budynków mieszkalnych, z czego ponad 200 wymaga poważnych remontów i odbudowy a także ponad 1000 zabudowań gospodarczych.

Zbiórkę prowadzi: Ośrodek Pomocy Społecznej w Zatorze, tel. 33-8412217 oraz +48 600 422 706

Miejsce dostarczania darów: Zator, ul. Leszka Palimąki 1 (garaż przy Ośrodku Zdrowia w Zatorze).

Termin prowadzenia zbiórki: dni robocze 11.09.2017 r. – 24.09.2017 r. w godzinach 8:00-15:00.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments