Na sygnale Oświęcim

Zator: Rowerzysta wjechał w 8-latkę, łamiąc jej nogę. I zwiał

Komisariat Policji w Zatorze. Fot. KPP w Oświęcimiu

Nastoletni cyklista potrącił dziecko, po czym – wykorzystując fakt, że rodzice byli zajęci udzielaniem mu pomocy – uciekł jak tchórz. Teraz jest poszukiwany.

Dzisiaj oświęcimska policja powiadomiła o poszukiwaniu rowerzysty w wieku około 16-17 lat. Do zdarzenia, w którym był niechlubnym bohaterem, doszło 2 sierpnia około 18.00 przy ulicy Bugajskiej w Zatorze.

Młody cyklista, jadąc chodnikiem, podczas omijania wjechał w 8-letnią dziewczynkę. – W chwili gdy rodzice udzielali pomocy dziecku, nastolatek odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Przeciszowa. Był ubrany w fioletową koszulkę z krótkim rękawem oraz czarne spodenki – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po wypadku rodzice przewieźli dziecko na badania do szpitala. Tam się okazało, że w wyniku potrącenia dziewczynka doznała złamania nogi.

– Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które są analizowane – wskazuje rzecznik komendy.

Policjanci apelują do osób, które znają personalia sprawcy, o kontakt z Komisariatem Policji w Zatorze (ul. Słowackiego 15a, tel. 47 83 26 570). Jednocześnie zapewniają anonimowość. Ale mają nadzieję, że w komisariacie stawi się po dobroci sam rowerzysta.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments