Wydarzenia Oświęcim

Zator: Śmieci w górę!

Okolice Zatora. Fot. Archiwum UM w Zatorze.

Od 1 stycznia mieszkańcy zatorskiej gminy za odpady komunalne płacą znacznie więcej, niż w ubiegłym roku.

Nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 21,00 zł miesięcznie od osoby (w ubiegłym roku 11 zł). W przypadku, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny opłata wynosi 84,00 zł miesięcznie za jedną osobę zamieszkującą daną nieruchomość.

Osobom zamieszkującym nieruchomości, w której bioodpady są kompostowane, przysługują zniżki w wysokości 1,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca. Aby skorzystać z przysługującego zwolnienia należy złożyć do końca stycznia korektę deklaracji zawierającej oświadczenie, że powstające na terenie nieruchomości bioodpady w całości zostaną zagospodarowane na jej terenie. W przypadku późniejszego złożenia deklaracji zniżka obowiązywać będzie od danego miesiąca.

Dla osób, które nie będą korzystać ze zwolnienia z tytułu kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym nie ma obowiązku składania nowych deklaracji.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Niezła podwyżka przy symbolicznej uldze 1 zł. Może opłaca się nie składać deklaracji. Szaleństwo i moda wkoło w sprawie kompostowników. Jak ma wyglądać kompostowanie ktoś zalecił? Bo zdaje się, że będzie na żywioł.