Wydarzenia Sucha Beskidzka

Zawieszają nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Jordanowie

Fot. ZOZ Sucha Beskidzka

O zawieszeniu od dzisiaj (23 października) aż do odwołania działalności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Jordanowie poinformowała dyrekcja Zakładu Opieki Zdrowotnej Sucha Beskidzka.

Wspomniana nocna i świąteczna opieka zdrowotna prowadzona jest w jordanowskim “Szpitaliku”, a pacjenci przyjmowani są w dni powszednie od 18.00 do 8.00 oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta.

W wystosowanym komunikacie Marek Haber, dyrektor suskiego ZOZ, podkreślił, że decyzja o zawieszeniu opieki w Jordanowie wynika z sytuacji epidemiologicznej i związanych z tym zmian organizacyjnych w ZOZ Sucha Beskidzka.

Spowodowanych koniecznością wyodrębnienia łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z podejrzeniem i zakażonych wirusem Sars-CoV-2 oraz pogłębiającym się niedoborem personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Jednocześnie informujemy, iż pacjenci mogą uzyskać przedmiotową pomoc lekarską i pielęgniarską w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zlokalizowanej w Suchej Beskidzkiej. Aktualnie jedynym sposobem utrzymania działalności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Jordanowie jest zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych przez personel medyczny okolicznych ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej. Zwracamy się z prośbą o pomoc zorganizowania zabezpieczenia w tym zakresie. Osoby chętne do pomocy, dyżurowania w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 606 830 055. Prosimy o pomoc i zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz podjętych przez nas działań – zaznaczył dyrektor Marek Haber.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments