Wydarzenia Cieszyn

Zawodnicy Delfin Cieszyn z sukcesami. Łącznie zdobyli aż 32 medale | ZDJĘCIA

W dniach od 14 do 15 października zawodnicy klubu pływackiego Delfin Cieszyn wystartowali w dwudniowym XVI Ogólnopolskim Mitingu Pływackim im. Maćka Mialka, upamiętniającym jednego z najlepszych w historii Polski pływaka paraolimpijskiego.

Maciek Maik to medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney z 2000 roku, gdzie zdobył trzy medale. Jego rekord świata na 100 m stylem grzbietowym przetrwał sześć lat. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach 2004 r. nikomu nie udało się pobić rekordu Maćka na jego koronnym dystansie. Stało się to dopiero w Pekinie na IP w 2008 roku.

W drugich zawodach nowego sezonu nasz klub reprezentowała trzydziesto osobowa ekipa zawodników, którzy wyraźnie podkreślili swoją obecność a świadczyć o tym może ilość zdobytych medali, wysokie lokaty, rekordy klubu jak i awans Dagmary Białożyt i Piotrka Zawiślaka do finału prestiżowego wyścigu na 100m stylem grzbietowym. Dla młodszej części składu były to jedne z pierwszych tak poważnych zawodów, gdzie mieli okazję wystartować na automatycznym pomiarze czasu oraz transmisji wideo online.

Łącznie podopieczni Delfin Cieszyn zdobyli aż 32 medale. W tym – sześć złotych, dwanaście srebrnych, czternaście brązowych.

fot. Delfin Cieszyn

google_news