Bielsko-Biała Sport

Zawody lekkoatletyczne przy Woronicza. Wystąpi Michał Haratyk

Fot. FB Michała Haratyka (z archiwum)

18 czerwca odbędzie się pierwszy z sześciu zaplanowanych czwartkowych mityngów ORLEN TVP Sport Cup. Pierwsi do konkursu przystąpią kulomioci z Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim na czele.

Zawody lekkoatletów mają się odbywać co tydzień na obiektach Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Z inicjatywą wyszedł Polski Związek Lekkiej Atletyki, a temat podchwyciły PKN ORLEN i TVP Sport. – Zawodnicy trenowali w różnych warunkach, ale trenowali. Teraz czas na sprawdzenie formy i dalszą pracę. Widzę po zawodnikach, że nie mogą doczekać się startów. Projekt, który dziś przedstawiamy jest skierowany do sportowców, on ratuje ich zapotrzebowanie na starty. Mogę powiedzieć, że 18 czerwca oficjalnie otworzymy sezon PZLA. To będzie pierwszy krok do wejścia w rytm startowy, którego ukoronowaniem dla seniorów będą m.in. mistrzostwa Polski we Włocławku od 28 do 30 sierpnia – zapowiada prezes PZLA Henryk Olszewski.

Jako pierwsi do rywalizacji staną kulomioci, a wśród nich zawodnik Sprintu Bielsko-Biała Michał Haratyk. Transmisja w TVP Sport.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments