Wydarzenia Bielsko-Biała

Zbierają makulaturę dla koni

Drumla. Fot. Klub Gaja

Od 9 do 19 maja Klub Gaja już po raz dwunasty zaprasza wszystkich do przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421).

– Wiosenna zbiórka makulatury na rzecz ratowania koni stała się już tradycja, w którą angażują się mieszkańcy Bielska-Białej i okolic oraz pracownicy sklepu. Konie uratowane przez Klub Gaja są coraz starsze przez co wymagają specjalistycznej opieki – mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Tylko w ubiegłym roku, podczas akcji przed Auchan w Bielsku-Białej udało się zebrać prawie 24 tony makulatury! – Bardzo cieszy duże zaangażowanie Bielszczan w naszą akcję pomocy koniom. W każdym domu znajdzie się jakaś makulatura – stare gazety, książki czy kartony, które podczas wiosennych porządków można przywieźć do podstawionego przez nas kontenera i pomóc w ten sposób zwierzętom – mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

– Jednym z podopiecznych Klubu Gaja jest Aklino, którego uratowaliśmy gdy miał 2,5 roku. Nie widział na lewe oko i miał niedźwiedzią łapę. Pomimo tego zapowiadał się na wspaniałego towarzysza. Aklino pracował przez wiele lat w hipoterapii pomagając i lecząc niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Jeździeckim Osób Niepełnosprawnych HIPPOLAND. Teraz jest na zasłużonej emeryturze. Ma problemy m.in. z niedźwiedzią pęciną, sztorcem, ochwatem przeciążeniowym i zerwanym ścięgnem – tłumaczu Jarosław Kasprzyk

Natomiast Drumla miała trafić na rzeź po wielu latach ciężkiej pracy. Pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki. W 2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Teraz ma 20 lat, ma uszkodzone ścięgna w lewej tylnej nodze, a cierpi także na zaawansowaną końską astmę.

google_news