Wydarzenia Cieszyn

Zbigniew Machej nagrodzony przez Miasto Cieszyn za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W piątek, 21 października 2022 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się koncert z okazji 104. Rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Na deskach Teatru ze swoim sztandarowym programem “A to Polska właśnie” wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W czasie uroczystości zorganizowanej przez Miasto Cieszyn, Burmistrz Gabriela Staszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna Remigiusz Jankowski wręczyli Zbigniewowi Machejowi – poecie, publicyście, tłumaczowi i pisarzowi nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

“A to Polska właśnie” to koncert pełen pieśni, tańców ludowych i narodowych. Zachwycił bogactwem muzyki, choreografii i niepowtarzalnym urokiem wynikającym z tradycji. Zespól “Śląsk” przed publicznością pojawił się w pełnej krasie ludowych kostiumów. Przeważającą część programu stanowiły kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – współzałożycieli Zespołu “Śląsk”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments