Cieszyn Kultura i rozrywka

Zbójnicy w Wiśle

Fot. Wojciech Wysłych

W miniony weekend odbyła się III Międzynarodowa Noc Zbójników. Przez dwa dni wioska zbójnicka na Skolnitem tętniła życiem.

Na scenie zaprezentowały się góralskie kapele z Wisły, Trójwsi Beskidzkiej, Żywiecczyzny i Zaolzia. Wystąpiła też męska grupa śpiewacza “Wańcy” oraz dziecięcy zespół regionalny “Mała Istebna”. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy wyrobu owczych serów, ubijania masła czy mielenia ziarna w żarnach.

Najważniejszym wydarzeniem były jednak codzienne napady zbójnickie na niczego niespodziewających się turystów. Warto było jednak dać się porwać, gdyż później po wykupieniu się z rąk zbójników, można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. weekendowe pobyty w ośrodkach noclegowych, vouchery do wiślańskich restauracji czy bilety wstępu tutejszych atrakcji turystycznych.

W wiosce zbójnickiej w sobotni wieczór zapłonęła góralska watra przy której śpiewy, muzyka i tańce rozbrzmiewały do późnych godzin. I trwały by zapewne jeszcze dłużej, gdyby nie deszczowa pogoda. Mimo wszystko i tak sporo osób zostało na noc w namiotach, na specjalnie przygotowanym polu tuż pod szczytem.

Fot. Wojciech Wysłych

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments