Cieszyn Kultura i rozrywka

“Zbrodnie serca” za Olzą, czyli kronika dwóch szalonych dni

Fot. Z archiwum Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego

Po długiej przerwie wracają spektakle Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie i od razu będzie ciekawie. Na 5 września zaplanowana jest bowiem premiera sztuki amerykańskiej dramatopisarki Beth Henley „Zbrodnie serca” w reżyserii Petra Kracika, dyrektora zaolziańskiego teatru.

„Zbrodnie serca”, za które Beth Henley otrzymała w 1981 roku nagrodę Pulitzera, dzieją się w małym miasteczku w stanie Missisipi i stanowią kronikę dwóch szalonych dni w życiu trzech sióstr McGrath. Autorka spokojnie i wytrwale tropi koszmary, a okropieństwa, kryjące się pod pozornie gładkim i leniwym życiem, jakie na co dzień ogląda, pchnęły ją w uprawianie komedii czarnej jak smoła. W tej sztuce pod warstwą lukru czai się szaleństwo, a jedyne, co chroni jej postacie przed domem wariatów, to ich obłędne poczucie humoru, także i na własny temat…

Fot. Z archiwum Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego

Premiera zaplanowana jest na 17.30 i warto już teraz zarezerwować bilet. Na teatralnych deskach zobaczymy znakomitych aktorów Sceny Polskiej – Annę Paprzycę, Małgorzatę Pikus, Joannę Litwin, Barbarę Szotek-Stonawski, Grzegorza Widerę i Kamila Mularza – za którymi publiczność z pewnością już się stęskniła.

Fot. Z archiwum Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments