E-edukacja Cieszyn

Zdrowie po cieszyńsku

Komisja konkursowa oceniła prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”, w kategoriach bajka/baśń i gra edukacyjna.

Na konkurs zorganizowany przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie, wpłynęło bajek: 33 – grupa młodsza i 13 – grupa starsza, 12 gier edukacyjnych oraz zgłoszono 7 scenek teatralnych. Te ostatnie zostaną ocenione podczas finału, który odbędzie się 24 maja w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie. Wtedy też zostaną wręczone nagrody wszystkim laureatom.

google_news
E-edukacja Cieszyn

Zdrowie po cieszyńsku

Uczniowie szkół z powiatu cieszyńskiego zapraszani są do udziału w szóstej edycji konkursu pt.: „Zdrowie po cieszyńsku”. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego.

Organizatorzy proponują trzy kategorie: literacką na bajkę lub baśń, teatralną na scenkę rodzajową oraz edukacyjną na grę towarzyską. Można uczestniczyć we wszystkich lub w wybranej kategorii oddzielnie. Zgłoszenia konkursowe, w tym prace i załączniki, przyjmowane będą do 9 kwietnia. Finał konkursu z przeglądem zgłoszonych scenek teatralnych oraz nagrodami dla laureatów wszystkich kategorii konkursu, odbędzie się 24 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie. 

Regulamin, załączniki i plakat są dostępne na stronie: www.powiat.cieszyn.pl, w kategorii po prawej „Zdrowie”, w zakładce „Konkursy z nagrodami”. Kontakt: Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego, pokój 216, tel. 33 47 77 216, 534 967 028, e-mail: [email protected] .

google_news
E-edukacja Cieszyn

Zdrowie po cieszyńsku

Uczniowie ze Śląska Cieszyńskiego stanęli w szranki w kolejnej już edycji konkursu „Zdrowie po cieszyńsku” organizowanego przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Młodzi zmierzyli się ze sobą pisząc bajki i baśnie, tworząc gry edukacyjne lub występując na scenie w teatralnej rywalizacji.

Najlepszym piórem w grupie dzieci młodszych wykazała się Kamila Machej z Zebrzydowic, która napisała „Starodawne obyczaje Śląska Cieszyńskiego”. Na podium stanął także Franciszek Gandzel z Mnicha, który zajął drugie miejsce za „Baśń o solance Zabłockiej”. Trzecia była Amelia Szuścik z Zebrzydowic za „Cebula czarownic”. W grupie starszej zwyciężyła Patrycja Hanzel z Kaczyc za „Baśń o cudownej mocy królowej Cieszynianki”. Druga była Karolina Gawłowskiej z Cieszyna„Jako Maciej łoduczył Łutopca kurzyć”, a trzecia nagroda powędrowała do Pauliny Pachut z Kaczyc za „Magiczne źródełko”.

W kategorii gier i zabaw edukacyjnych w grupie młodszej najlepsze okazały się Milena Kozieł i Wiktoria Małysz z Hażlacha, które wykonały prace „Żyj zdrowo i sportowo”. Na drugim miejscu uplasowały się Paulina i Lucyna Pomiętło z Pogwizdowa za „Zdrowy Cieszyn”, a trzecia była Kamila Łyczko z Kończyc Wielkich za grę „Ścieżka zdrowia Śląska Cieszyńskiego”. W grupie starszej najlepsza okazała się gra „Wyścig po zdrowie” Damiana Worka z Pruchnej. Drugie miejsce przypadło Karolinie Martynek i Kamilowi Solnickiemu z Cieszyna za „Na połów zdrowia”, a trzecią nagrodę zgarnęła Marta Husarek z Cieszyna za „Szlakiem tradycji chrońmy zdrowie”.

W kategorii teatralnych scenek w grupie młodszej zwyciężyli Emilia Burzawa, Michalina Sztuka, Jakub Kaleta, Piotr Szyndler z Cieszyna za „Legendę o tytoniu”. Drudzy byli także Cieszyniacy: Alicja Budzik, Julia Pasterny, Julia Romanowska, Patrycja Żyła. Mali aktorzy wykonali scenę „Zdrowa zieleń”. Na podium stanęli także uczniowie z Mnicha Monika Górecka, Joanna Klimek, Anna Pudełko, Marta Pustelnik, którzy zagrali w scence „Jak dzieci z Mnicha Utopca uratowały”.

W grupie starszej nagrodę zdobyli zebrzydowiccy gimnazjaliści: Jakub Damasiewicz, Kamil Kołatek, Dawid Konieczny, Szymon Tekla, którzy pokazali „Siłę miodu”. Drugie miejsce przypadło cieszyńskim uczniom: Magdalenie Bish, Annie Hernik, Annie Iskrzyckiej, Magdalenie Juroszek za „Jak dobrze w głowie, możesz dbać o zdrowie”.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska.

google_news
E-edukacja Cieszyn

Zdrowie po cieszyńsku

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu cieszyńskiego mogą wziąć udział w kolejnej, piątej już edycji konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”.

Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. W ramach konkursu są do wyboru trzy kategorie: a/ literacka na bajkę lub baśń, b/ teatralna na scenkę rodzajową c/ edukacyjna na grę towarzyską.  Można uczestniczyć we wszystkich lub w wybranej kategorii oddzielnie.

Zgłoszenia prac konkursowych i scenek przyjmowane będą do 12 kwietnia 2017 roku. Finał konkursu planowany jest na 26 kwietnia, od 10.00 w sali widowiskowej COK Dom Narodowy.

Organizatorem konkursów jest Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego. Wszelkie informacje, regulaminy oraz załączniki są dostępne na stronie: www.powiat.cieszyn.pl w kategorii „Zdrowie”, w zakładce „Promocja Zdrowia”.

google_news