Cieszyn Na sygnale

Zebrzydowice: Rozbój o świcie. Rozbili szybę, wdarli się do domu

Policjanci z Zebrzydowic oraz kryminalni ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 20-latku. Wszyscy zostali aresztowani.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni dzień maja. Policjanci z Zebrzydowic zostali poinformowani o rozboju. Wczesnym rankiem, około 5.00, młodego mieszkańca naszego powiatu obudził dźwięk wybitej szyby. Sprawcy rozbili okno cegłówką, a następnie wdarli się do domu, uderzyli 20-latka w głowę, po czym ukradli drobny sprzęt rtv. Patrol na miejscu ustalił szczątkowe rysopisy sprawców, a do poszkodowanego wezwał pogotowie. Mundurowi dokonali też oględzin miejsca zdarzenia, zbierając i zabezpieczając niezbędny w postępowaniu materiał dowodowy – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Zebrany materiał oraz czynności podjęte niezwłocznie przez policjantów patrolu interwencyjnego i dzielnicowych, a także praca policjantów pionu kryminalnego szybko przyniosły rezultat. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Skoczowa. Pozostali napastnicy ukrywali się. Mundurowi z Zebrzydowic połączyli siły z policjantami z Skoczowa, doprowadzając do ustalenia danych pozostałych osób odpowiedzialnych za ten rozbój. Okazali się nimi 23-letni i 21-letni mieszkańcy gminy Skoczów. Mundurowi zabezpieczyli również skradziony sprzęt.

Cała trójka zatrzymanych usłyszała już zarzuty. Sąd rozpatrując sprawę, przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował młodocianych przestępców. Za rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, każdemu z nich grozi kara do 12 lat pobytu za kratkami.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacek
Wacek
3 lat temu

I klepnąć 12 dla dzbanów. Gangsterki się zachciało.