E-edukacja Cieszyn

Zebrzydowice: Uczyli o bezpiecznych wakacjach

Wakacje już się zaczęły. Zanim jednak najmłodsi wyjechali na letnią przerwę mundurowi z drogówki oraz policjanci z Zebrzydowic zajmujący się profilaktyką jeszcze przed końcem roku szkolnego postarali się, aby letni wypoczynek, i nie tylko, był bezpieczny. Policjanci wspierani przez Straż Pożarną spotkali się z młodzieżą w Zebrzydowicach i uczyli jak bezpiecznie zachować.

– Mając na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji mundurowi z drogówki oraz Komisariatu Policji w Zebrzydowicach wspierani przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej spotkali się z dziećmi oraz kadrą pedagogiczną zebrzydowickich szkół. Zorganizowali dla dzieci wiele atrakcji, ale najważniejszą, jak to zawsze bywa, była sama ich obecność i możliwość zadania pytań. A tych nie brakowało, zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych – poinformował Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policjant drogówki odpowiadał głównie na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym m.in. poruszania się dzieci po drodze. Dzielnicowi z kolei zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w domu oraz podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci już promują akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas spotkań z młodzieżą, imprez plenerowych czy też podczas akcji drogówki dotyczącej bezpieczeństwa pieszych. Aspirant sztabowy Szymon Kaźmierczak z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiając z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku wskazywał na zagrożenia, które można uniknąć stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak choćby obserwacja dzieci podczas kąpieli w basenach, których coraz więcej w domowych ogrodach, prawidłowe poruszanie się po jezdni elektryczną hulajnogą czy deskorolką zgodnie z nowymi przepisami i wiele, wiele innych cennych porad, które mamy nadzieję sprawią, że wakacje naprawdę będą bezpieczne.

navigate_before
navigate_next

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments