Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec

Żeby ferie były bezpieczne

Fot. KPP Cieszyn

Dzisiaj w województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 24 lutego. Policjanci w tym czasie szczególnie koncentrują się na bezpieczeństwie na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz na stokach narciarskich.

Różne służby, w tym również policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prowadzić szeroko zakrojoną akcję, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Podczas działań „Bezpieczne ferie 2019” kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków.

W okresie ferii policjanci zwrócą też uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w domu. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice klubów, dyskotek i innych miejsc rozrywki zostaną przez mundurowych objęte szczególnym nadzorem.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] czytaj cały artykuł […]