Wydarzenia Bielsko-Biała

Żenujący pseudopatriotyzm pod zamkiem Sułkowskich. Zasłonili ukraińską flagę (aktualizacja)

Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

Wczoraj pod bielskim zamkiem Sułkowskich zorganizowano żenujący spektakl pseudopatriotyzmu. Komuś nie spodobała się ułożona z kwiatów ukraińska flaga i zasłonił ją polską. Szkopuł w tym, że tuż obok ukraińskiej już wcześniej znajdywała się kwietna flaga naszego kraju.

– To żałosna prowokacja. Ci, którzy to zrobili, to pachołki Putina, niegodne do posiadania polskiej flagi – to jeden z krytycznych komentarzy. – Ktoś nie zna Konstytucji i przepisów własnego kraju, dotyczących poszanowania barw naszego i innych państw – to inny.

Triumfują za to miejscowe środowiska narodowe. „Mieszkańcy Bielska-Białej przypominają jakie są barwy naszego kraju: BIAŁO-CZERWONE” – taki wpis, wraz ze zdjęciami zasłoniętej flagi, pojawił się facebookowym profilu Młodzieży Wszechpolskiej.

Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

W tej sprawie powiadomiono straż miejską. Czekamy na informacje z komendy, co też udało się ustalić funkcjonariuszom.

Wybryk wydaje się szczeniacki, ale to jeden z niezliczonych przykładów tego, że skrajnie prawicowe środowiska próbują zbijać kapitał polityczny na antagonizowaniu Polaków i Ukraińców. Flagi z kwiatów ułożono jako wyraz solidarności naszego kraju z zaatakowaną przez zbrodniczą armię Putina Ukrainą.

Aktualizacja

Straż miejska zabezpieczyła nagranie monitoringu z tego zajścia. Jako że zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa znieważenia polskiej flagi, komenda SM za parę dni przekaże materiały w tej sprawie do Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej.

Film z zasłaniania flagi jest dostępny na Facebooku – TUTAJ

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
129 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gregor
Gregor
1 godzina temu

Przez ostatnie piec lat ukraincy chcieli polakow mordowac a teraz ich flagi sa w polsce wszedzie czy to Paranoia

jarkozy
jarkozy
18 godzin temu

To gdzie lezy Bielsko Biala.na Ukrainie.do szkoly dziennikarze pocxytac troche o historii .lata 1943

Polak
Polak
1 dzień temu

Rodacy!!!
Nas już sprzedali, przehandlowali!!!
Poczytajcie na temat spotkania Morawieckiego z Jowelem Hararim, prawą ręką Klausa Szchwaba.
Oddanie kompetencji ministerstwa zdrowia pod zarząd WHO i ONZ.
Jeszcze zatęsknimy za Szumowskim i znienawidzonym niedzielskim

Polak
Polak
1 dzień temu

Wielkie mi halo, w końcu tu jest Polska
Nie za dużo tej Ukrainy?
Wdzięczność Ukrainy dla Polaków, ani jednego głosu dla Ochmana na Eurowizji !
Skandal !!!
Ukraiński ambasador w Polsce chce rozporządzać majątkiem Warszawy, chce zwrócić “szpiegowo” ruskim za ewakuację pułku Azow

Realista
Realista
1 dzień temu

Protokół flagowy wyrraźnie mówi, że flaga obcego państwa powinna być umieszczona po prawej stronie ( patrząc od frontu), a więc UM złamał protokół umieszczając flagę Ukrainy nadrzędnie wobec Polski. Kto tu jest prowokatorem i sieje niezdrowe emocje?

Franio
Franio
1 dzień temu

Poprawność polityczną i lewactwo uwidoczniły się mocno na Eurowizji. Nie dajmy się zwariować bo znowu zostaliśmy sami w Europie z ręką w nocniku i szabelką w ręku.

Jacek
Jacek
1 dzień temu

Tam powinna być tylko Polska flaga

Temat
Temat
1 dzień temu

Żenujący, to jest pan Kałuski i poziom jego dziennikarstwa. Proszę sobie przestudiować “protokół flagowy”, a potem pisać o prowokacjach lewaków czy prawaków i znieważeniu flagi czy barw narodowych.

Cysarok
Cysarok
1 dzień temu

Bielsko – wielkie polskie miasto, które powstawało prawie wyłącznie dzięki Niemcom i Żydom 😉 dalej gadajcie pierdoły

Klaudia
Klaudia
1 dzień temu

Ależ obiektywne dziennikarstwo… Pracuje Pan, Panie Kałuski w Kronice! Nie Pudelku. Pan ma obowiązek przekazywać informacje, a nie ukwiecać je własnymi poglądami politycznymi.

Krzysztof
Krzysztof
1 dzień temu

W końcu Polska i tylko Polska 😁

Lola
Lola
2 dni temu

A może to prowokacja środowisk lewackich? Nie pomyślał pan o tym dziennikarzu?

Anna
Anna
2 dni temu

Dziennikarki znowu robicie zament, tym ludziom chodziło o to że flaga naszego kraju ma być jako pierwsza a druga Ukrainy.
Żaden kraj tak nie znieważa flagi, oraz swoich ludzi takie żeczy tylko w Polsce !!!

o co chodzi?
o co chodzi?
2 dni temu
Reply to  Anna

zamęt, rzeczy
Chodziło aby zrobić dwie flagi polskie?

Tadeusz
Tadeusz
1 dzień temu
Reply to  Anna

Żeczywiście, takie żeczy tylko w ten kraju. Czy pomyślało zanim napisało, że znieważa nasz język bełkocząc takie żeczy.

Sajgon
Sajgon
2 dni temu

Pani Kałuski idź pan rowy kopać bo tylko do tego pan się nadajesz. Pana obiektywizm chyba został oplacony przez władze rządowe.
Sprzedajna dziennikarzyna

zdecydowane nie
zdecydowane nie
2 dni temu
Reply to  Sajgon

Nie chciałbym czytać artykuły, gdybyś miał zastąpić pana Kałuskiego, trzeba umieć trochę więcej niż napisanie tego typu paszkwilu w jednym, w zasadzie, zdaniu.

Ana
Ana
2 dni temu

Żenujący pseudodziennikarzyno co wysmarowales ten artykuł. To jest Polska. Włodarze miasta złamali protokół flagowy dając flagę Ukrainy w tym miejscu. To jest Polska i tu polskie flagi powinny wisieć.W polskich urzędach, w polskim sejmie Polska flaga powinna wisieć. A nazywanie Polaków, którzy kochają swój kraj i widzą jakie oglupienie w narodzie powstało na punkcie pomocy Ukrainie, pseudopatriotami jest bezczelnościa.
To Ci co w nocy zdarli sponiewierali Polska flagę zasługują na karę A nie Ci którzy pokazali gdzie ta polska flaga powinna wisieć.
A Ty pseudodziennikarzyno lepiej nic już nie pisz. Lepiej zrobisz sprzątając bielskiej ulice.

Tom
Tom
2 dni temu

Brawo

Jan.B
Jan.B
2 dni temu

Żenująca jest ekspozycja barw białych i zielonych z czerwonymi kropkami. Czyje to barwy?

inny problem
inny problem
2 dni temu
Reply to  Jan.B

Zgoda Janie z B, flaga nie wyszła lecz nie w tym problem. Jeśli nie wyszła, niechby poprawili jej widok nakrywając flagą z materiału. Ale zakryli flagę ukraińską. Można by było mieć uwagi i do flagi ukraińskiej, że nie ma koloru niebieskiego lecz fioletowy – NIE W TYM RZECZ.

Arek
Arek
2 dni temu
Reply to  inny problem

Zatem na tych rabatkach nie ma ani flagi ukrainskiej, ani polskiej. Ktoś w patriotycznym porywie położył na rabatce polską flagę, a to rozwścieczyło władze. Widocznie demonstracja polskiego patriotyzmu jest zakazana jak w 1863.

inny problem
inny problem
1 dzień temu
Reply to  Arek

Na rabatce nie ma żadnej flagi, lecz są mozaiki żywych kwiatów w kształtach flag. Choć nie odzwierciedlają wiernie kolorów, ale każdemu kojarzą się z wizerunkami flag. W patriotycznym porywie niechby flaga z materiału była położona na kwietniku z polską flagą lub przed kwietnikiem z ukraińską flagą a nie zakrywała go.

Robert
Robert
2 dni temu

Jakim prawem na terytorium RP są wywieszane flagi obcych krajów, polacy nie życzą sobie takich sytuacji.Obowiazują barwy tylko biało czerwone,a jak ktoś ma ochotę na barwy żóto niebie….może sobie wymalować całe mieszkanie w tych barwach.Pseudo dzienikarz który umieścił materiał i komentarz w tej sprawie pomylił się chyba z powołaniem.Panie redaktorze tu jest POLSKA, i kto będzie niszczýł,profanował polskie barwy surowo za to odpowie.Akcja umieszczenia polskiej flagi byłą jak najbardziej godna prawdziwych Polaków.
Brawo polscy patrioci.

Fidel castrat
Fidel castrat
2 dni temu
Reply to  Robert

Widać nie byłeś nigdy nigdzie poza własnym miastem… Żal mi takich jak ty bo tacy jak ty tą flagę przysłonili.

Igor
Igor
2 dni temu
Reply to  Fidel castrat

Fidel castrat ty jesteś pusty jak bęben

Polak
Polak
2 dni temu

Żenujące to są artykuły na tym portalu jak i poziom intelektualny pseudo dziennikarzy beskidzka24.

Last edited 2 dni temu by Polak
Fidel castrat
Fidel castrat
2 dni temu
Reply to  Polak

Polak a czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby Ukraińcy nie walczyli to ty byłbyś w okopie a twoją żonę zadowalało by kilku Rusków? Masz coś na głowie? Czy jesteś łysy jak większość pożytecznych idiotów w tym kraju?

Mario
Mario
2 dni temu
Reply to  Fidel castrat

Fidel a ty na głowie masz na pewno kwiatki bo tak głupota kwitnie

Antoni
Antoni
15 godzin temu
Reply to  Fidel castrat

Tobie to już ta rządowa propaganda totalnie wyprała mózg. Ukraińcy nie walczą za nikogo innego oprócz siebie. My jesteśmy w Nato otoczeni przez silnych sojuszników. Jakbyśmy faktycznie mieli granicę z kontynentalną Rosją to Putin by sobie mógł jedynie szczekać pod płotem jak Łukaszenka że swoimi imigrantami.

Marcin
Marcin
2 dni temu

A dlaczego flaga ukraińska ma być widoczna we wszystkich obszarach zycia Polakow? Czy jesteśmy na terytorium Ukrainy czy Polski??? Czy daleko pasunieta pomoc w tym kwaterowanie, socjale z budżetu naszego państwa nie wystarczą jako gest solidarności? Co sie z Wami dzieje? Czy Beskidzka oszalała? Ludzie, redaktorzy, dziennikarze! Opamiętajcie się!

Igor
Igor
2 dni temu

A dlaczego moje podatki idą na kwiatki z których układa się flagi innych państw zamiast np na przedszkola czy szpitale. Jeszcze ta chora pomóc i włażenie bez mydła odbije się nam czkawką.

Jaro
Jaro
2 dni temu
Reply to  Igor

Jeśli nauczysz się myśleć długoterminowo to zrozumiesz że ta pomoc kiedyś ocali ci dupę i dostaniesz emeryturę która przy dzisiejszym niżu byłaby nie realna, bo rząd już dawno zdefraudował twoje składki…

Igor
Igor
2 dni temu
Reply to  Jaro

Jaro kiedyś to mnie mogą w tą dupe pocałować a ty nie pij więcej

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
2 dni temu

ŻENUJĄCY to jest autor tego artykułu !!!

Wald
Wald
2 dni temu

Pomoc tak, ale musi byc jakis umiar tego eksponowania obcych symboli panstwowych w naszym kraju.

Paweł
Paweł
2 dni temu

A pan redaktor to chyba człowiek Załeńskiego pomoc trzeba ale trochę wam się w dupach poprzewracało wpierw Polacy potem reszta a tu na odwrót i jeszcze próbujesz nas umoralniać ogarnij się covid się skończył koniec kłamstw

Czesław
Czesław
2 dni temu

Dlaczego to ktoś nazywa pseudopatriotycznym zachowanie,chyba ktoś kto nie ma pojęcia ci to patriotyzm. Słuszna postawa,bo w Polsce obowiązuje jeden wzór flagi narodowej. A eksponowanie barw innych narodów,owszem wystawia się tylko w sytuacjach dyplomatycznych. A posądzanie kogoś że zrobił to bo jest miłośnikiem Putina,to jest prowokacja i głupota. Przecież tam się pojawiła nie flaga Federacji rosyjskiej,tylko nasza Narodowa.

Michniewicz
Michniewicz
2 dni temu
Reply to  Czesław

Czesław dobrze mówisz jednak my nie rozumiemy w jakiej sytuacji znaleźli się Ukraińcy którzy nie chcieli ale musieli uciekać przed pewną śmiercią. Ta flaga to nie gloryfikacja Ukrainy. Ona ma za zadanie by Ukraińcy którzy nigdy nie chcieli tutaj przyjeżdżać bo byli szczęśliwi u siebie, mieli namiastkę tej Ukrainy i tego że ktoś o nich myśli mimo że są daleko od domu…

Kibol
Kibol
2 dni temu

Wołyń pamiętamy akcje Wisła tez ;)))))

Sabina
Sabina
2 dni temu
Reply to  Kibol

A Jedwabne też pamiętasz?

Arek
Arek
2 dni temu
Reply to  Sabina

Jedwabne to z mitów greckich czg semickich?

Anty kibol
Anty kibol
2 dni temu
Reply to  Kibol

A pamiętasz że miałeś kiedyś włosy i jakiego koloru były?

Adam
Adam
2 dni temu

Uwaga, emeryci, bądźcie przygotowani, będziemy podawać amunicję, strzelać celnie, pomagamy Ukrainie!

Adam
Adam
2 dni temu

Pomagamy Ukrainie, wszyscy w wolnym świecie,

Agata
Agata
2 dni temu

Marcin Kałuski właśnie to zachowanie jest patriotyczne jesteśmy w Polsce

Zalgo
Zalgo
2 dni temu

Aż serce się raduje patrząc na takie obrazki, jeszcze Polska nie zginęła!

Miro
Miro
2 dni temu

Przypominam panie Kałuski jaka reakcja była na oblanie farba ambasadora , to już nie ważne jakiego kraju , nikt na to nie zareagował, ponadto nie wiedziałem że tearaz patrioci są pseudopatriotami, skąd to Pan wziął? Czyżby Polacy są pseudo Polakami? To jak to jest panie Kałuski? A może Pan jest pseudo dziennikarzem piszące artykuły by dzielić Polaków i działać na szkodę społeczeństwa? Może panem powinna zająć się prokuratura czy ABW w pandemi tez Ludzi co mają inne zdanie nazywa się foliarzami i plaskoziemcami nie oparte żadnymi dowodami iż tak jest , są to tak samo puste slowa jak pański artykuł.… Czytaj więcej »

Last edited 2 dni temu by Miro
Jurek
Jurek
2 dni temu

na szczęście 70% Polaków jest normalnych

Henia
Henia
2 dni temu
Reply to  Jurek

Brawo Polska. Mieszkamy w Polsce i w Polsce obowiązują symbole polskie

Jurek
Jurek
2 dni temu

prowokatorzy putinowscy i pseudoPolacy chcą tylko siać zamęt, WON Z POLSKI

Wald
Wald
2 dni temu
Reply to  Jurek

Jestesmy w Polsce I Nas gospodarzy nezy szanowac. Nasze polskie flagi sa najwazniejsze, nie rosyjskie, ukrainskie, nie once. Prosze nie siac chorej antypolskiej propagandy. Prosze jechac na Ukraine I wymachiwac Polska flaga w ramach solidarnosci z narodem ukrainskimi. Zapewniam Pana, ze nie skonczy sie to dla Pana dobrze.
Pomoc tak, solidarnosci tak, ale Polska to Polska.

Ja
Ja
2 dni temu

Dzięki takim sytuacjom przypominam sobie dlaczego nie głosuje na PO i inne podobne partie Robienie gow..burzy z której nic nie wynika to specjalność tych “wykształconych”

Last edited 2 dni temu by Ja
pseudopatriotyzm
pseudopatriotyzm
2 dni temu
Reply to  Ja

czyli “niewykształceni” nam potrzebni?, pokazują co potrafią takimi happeningami.

Łukasz
Łukasz
2 dni temu

Żenujący….. “Artykuł”

Arek
Arek
2 dni temu

Zaczęło się prześladowanie Polaków we własnym kraju

pseudopatriotyzm
pseudopatriotyzm
2 dni temu
Reply to  Arek

pakuj się, ja tam polak nie muszę mimo, że przez małe p.

Sasi
Sasi
2 dni temu
Reply to  Arek

Dokładnie.

AntyBolek
AntyBolek
2 dni temu

Pewnie tym wszystkim anty pisom wydaje się że norma byłoby gdyby obok flagi polskiej leżała szmata lgbt, hahaha mam polew z takich siurkuuf

pseudopatriotyzm
pseudopatriotyzm
2 dni temu
Reply to  AntyBolek

najpierw unijna, ta bywa nazywana szmatą.

JS.
JS.
2 dni temu

Bo to szmata

Jarek
Jarek
2 dni temu
Reply to  JS.

A ty widziałeś się w lustrze?

Marta
Marta
2 dni temu

Oczywiście, że młodzież ma rację.
Jakiś czas temu na teatrze wisiała flaga Ukrainy i UE. Tak, Polskiej flagi nie było…. Zauważyła to nawet moja 11 letnia córka. Wstyd

racja
racja
2 dni temu
Reply to  Marta

To już teraz wiesz gdzie zapisać córkę.

Darek1
Darek1
2 dni temu

To nie mozna rozposcierac naszei flagi ???

Jurek
Jurek
2 dni temu

widać prowokacji putinowskiej w Polsce jest ciąg dalszy, Polacy nie dają się sprowokować

Jurek
Jurek
2 dni temu

putinowskie i pisowskie trole WON z POLSKI

Roch
Roch
2 dni temu

Młodzież Wszechpolska, niepozytecznu, niewykształceni i****i…. elektorat pisu…. ciemnogród absolutny.

Marcin
Marcin
3 dni temu

żenujący spektakl pseudopatriotyzmu.. Dziennikarzyno.. Ty antypolaku 🙂


Ewa
Ewa
3 dni temu

To robią ludzie pis jak rząd tak oni nie pomagają tylko robią zła robotę tak po katolicku banda rydzola zera i jarka.

Antypis
Antypis
3 dni temu

Pomaganie a robienie szopki i spektaklu na siłę to co innego. A tak wygląda obecną polityka. Dobrze że wojna przykrywa częściowo to gówno które zaczyna śmierdzieć i wypływa z pod klapy

Andy
Andy
3 dni temu

Prawda jest taka że jeszcze niedawno twórcy tego czynu mieli gdzieś polska flagę. A teraz gdy ukraińska jest symbolem wparcia, nagle przypomnieli sobie o polskiej i robią żenujący konkurs popularności flag

Dobromiła
Dobromiła
3 dni temu
Reply to  Andy

Bredzisz

ładniejsze w dół
ładniejsze w dół
3 dni temu
Reply to  Andy

Tu nie ma co robić konkursu, każdy dostrzeże, że flaga ukraińska wyszła ładniejsza. A więc metodą eliminacji ładniejszej – zakryto ją.

Paweł
Paweł
2 dni temu
Reply to  Andy

Te Andy jedz w Andy

Bielszczanka
Bielszczanka
3 dni temu

Prawda jest taka, że flaga “gości” jest widoczna z daleka natomiast nasza państwowa ledwo widoczna, żeby nie powiedzieć, że w ogóle jej nie widać. Tak więc, coś chyba autorom nie wyszło to najlepiej. Myślę, że gdyby obie flagi były na równi reprezentatywne nie było by tej sytuacji i całej dyskusji

nie prorok
nie prorok
3 dni temu
Reply to  Bielszczanka

No jest prawda taka, ale nie znaczy, że trzeba zakrywać flagę ukraińską. Wątpliwe czy gdyby flaga wyszła, nie byłoby dziugania, ono będzie i w inne miejsca.

Tetryk
Tetryk
3 dni temu

Przykro pisać ale niedouczony redaktor nie zna się na rzeczy. Jeżeli traktować ten kwietnik jako barwy narodowe to zgodnie z zasadami wywieszania flagi państwowej na terytorium Polski flaga państwowa powinna zajmować zawsze honorowe miejsce względem symboli innych państw oraz symboli innych rodzajów. Przyjmuje się, że honorowym miejscem dla flagi jest prawa strona (mównicy, stołu prezydialnego, sceny lub występującej osoby) – czyli lewa strona dla patrzącego od frontu.
Reasumując kwietnik imitujący polskie barwy narodowe powinien zgodnie z prawem znajdować się po lewej stronie dla patrzącego od frontu.
Autor powinien przeprosić obszczekanych, którzy de facto przywrócili polskie barwy na honorowe miejsce.

dla naiwnych
dla naiwnych
3 dni temu
Reply to  Tetryk

aleś wywinął fikołka

dla naiwnych
dla naiwnych
3 dni temu
Reply to  Tetryk

Flaga powinna być na maszcie, do ukarania UM za profanację. Kto to widział, flagę przywieszać niektórym na piersi – skandal.
W tym przypadku powinien być zrobiony stół w formie mównicy a na stole kwietnik z lewej strony, flaga ukraińska z prawej strony niżej, może być na poziomie trawnika. Myślę, że UM tak przerobi.
Ktoś nakrył flagę ukraińską flagą polską zgodnie z zasadami przytoczonymi przez Tetryka i powinien dostać nagrodę. Po co było powiadamiać straż miejską i dalej może włączać policję jak wszystko jest o.k.?

woj
woj
3 dni temu

dla mnie żenujące jest gdy Polak nie mający na sobie żadnych polskich barw przypina sobie wstążkę albo flagę UA-wspierajmy ale swoje barwy i polskość szanujmy!

Stefan
Stefan
3 dni temu

A gdzie flaga USA,flaga UK? to przeciez nasi sojusznicy,należy z szacunkiem wywieszac flagi tych krajów,a nawet flagi Szwecji(jest pod kolor flagi UA!) i Finlandii z okazji aspirowania i przyjęcia tych fajnych pokojwoych i dobrze rozwiniętych krajów-naszych nadmorskich sojuszników.