Cieszyn Na sygnale

Zero tolerancji dla wandali w Open Air Museum

Fot. z archiwum UM w Cieszynie

Kolejne akty wandalizmu w Open Air Museum w Cieszynie.

18 marca operator miejskiego monitoringu w nadolziańskim grodzie, podczas obserwacji obrazu z kamer, zauważył dwie dziewczyny, które usiadły na jednym z tzw. kół czasu znajdujących się przy alei Piastowskiej. Młode kobiety po chwili wyciągnęły markery i zaczęły pisać po drewnianych deskach konstrukcji koła.

Fot. z archiwum UM w Cieszynie

– Na miejsce, w trybie pilnym, dyżurny wysłał patrol interwencyjny, który potwierdził to zgłoszenie. Jako że osoby były niepełnoletnie, wezwany został również patrol policji. Na miejscu strażnicy wykonali dokumentację zdjęciową, a sprawa zostanie wkrótce przekazana do Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie – informuje Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie, przypominając, że teren Open Air Museum jest monitorowany 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, a ponadto obowiązuje tam m.in. bezwzględny zakaz spożywania alkoholu.

– W Open Air Museum bardzo często dochodzi do zdarzeń z udziałem nieletnich oraz osób spożywających alkohol. Apelujemy więc o prawidłowe zachowanie w tej przestrzeni miejskiej. Każde takie i podobne zdarzenia nie będą bagatelizowane – ostrzega Jacek Bąk. Zachęca też mieszkańców Cieszyna do podejmowania działań. – Gdy widzimy niepokojące zachowania, niszczenie publicznego mienia, reagujmy. Wezwijmy na miejsce strażników miejskich czy policjantów – przekonuje komendant.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments