Cieszyn Kultura i rozrywka

Zespół z Zaolzia na Eurowizji (aktualizacja)

Fot. www.wikipedia.pl

Dziś wieczorem odbędzie się pierwszy półfinał 64. Konkursu Piosenki „Eurowizja 2019” w Tel Awiwie. O serca publiczności i jurorów, a co za tym idzie o wejście do finału, będzie walczyć zespół reprezentujący nasz kraj – folkowa „Tulia” ze Szczecina. Na głosy Polaków liczy również czeska grupa „Lake Malawi”. Warto na nią zwrócić uwagę.

„Lake Malawi” to zespół założony w Trzyńcu. Jego liderem jest Albert Černy, który kończył jedną z polskich szkół na Zaolziu. Artysta wcześniej współtworzył bardzo popularną u naszych południowych sąsiadów formację „Charlie Starlight”. Wraz z „Lake Malawi” gra muzykę indie pop z angielskimi tekstami i występuje na scenach najważniejszych czeskich festiwali, takich jak choćby “Colours of Ostrava”.

O tym, który z utworów – polski „Pali się” czy czeski „Friend of a Friend” – bardziej spodoba się publiczności, przekonamy się już niedługo…

Aktualizacja.

Znane są już wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2019, podczas którego wystąpiło 17 zespołów. Do sobotniego finału awansowało 10 państw. Niestety, wśród szczęśliwców zabrakło reprezentantów Polski – folkowej grupy „Tulia”. Świętować może natomiast Zaolzie, z którego pochodzi czeski band „Lake Malawi”. Otrzymał on wystarczającą liczbę głosów, by zakwalifikować się do kolejnego etapu popularnego konkursu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments