Wydarzenia Cieszyn

Zgłoś się do debaty o klimacie w Cieszynie. Rekrutacja tylko do 11 maja

W Cieszynie ma ruszyć Narada Obywatelska o Klimacie. Mieszkańcy spotkają się w dniach 19-21 maja, by podjąć decyzję jak zarządzać terenami zielonymi w swoim mieście. Rekomendacje, które uchwali narada, zostaną przekazane władzom. Jak zgłosić się do projektu?

Narada Obywatelska o Klimacie to pilotażowy projekt prowadzony przez Fundację Pole Dialogu i Instytut na rzecz Ekorozwoju. W Cieszynie oraz w trzech innych polskich gminach – Świdwin, Lesko i Michałowice, zostaną przeprowadzone zostaną procesy konsultacji dokumentów strategicznych związanych ze środowiskiem lub klimatem (Planów Gospodarki Niskoemisyjnej, Miejskich Planów Adaptacji, Programów Ochrony Środowiska, Programów Ograniczenia Niskiej Emisji lub innych) z wykorzystaniem metody narad obywatelskich. Chętni mieszkańcy spotykać przez trzy dni. Najpierw wraz z ekspertami zgłębią wiedzę o zieleni w mieście, a następnie podyskutują o swoich wnioskach i przemyśleniach. Wspólnie będą próbowali opracować rekomendację dla władz miasta dotyczącą rodzaju zieleni wprowadzonej do Śródmieścia Cieszyna i sposoby pielęgnacji zieleni w mieście. Obrady narady będą prowadzone przez bezstronnych moderatorów.

Co ważne, uczestnicy takich spotkań dobierani są losowo – z chętnej grupy osób wyłaniana jest grupa, która w jak największym możliwym stopniu odpowiada strukturze demograficznej miasta. Oznacza to, że w naradzie obywatelskiej wezmą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby starsze i młodsze w proporcjach odzwierciedlających charakterystykę lokalnej społeczności. W Naradzie Obywatelskiej o Klimacie wszyscy uczestnicy otrzymają również wynagrodzenie za udział w spotkaniach. Aby zgłosić się do udziału w Naradzie, należy wypełnić formularz tutaj. Rekrutacja trwa do 11 maja.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments