Wydarzenia Bielsko-Biała

Zielona Plaża nad Białą gotowa. Kosztowała ponad 700 tysięcy złotych – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Kolejne zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w Bielsku-Białej jest gotowe. Mowa o Zielonej Plaży Miejskiej nad rzeką Białą. Jak poinformował Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, prace budowlane na tym terenie zostały wykonane w całości. Plaża jest już użytkowana przez mieszkańców.

W najbliższym czasie Wydział Gospodarki Miejskiej przewiduje jeszcze w tym miejscu konserwację zieleni przyległego nabrzeża.

Pierwotnie plaża miała być oddana do użytku z początkiem czerwca, jednak wykonawca z uwagi na opóźnienia dostaw zamówionych urządzeń parkowych, na co ma wpływ panująca pandemia, wystąpił o przesunięcie terminu, do którego urząd się przychylił.

Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, który w ubiegłym roku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych propozycji (2767). Plaża mieści się na skraju dawnego parku Strzygowskiego i ciągnie się na długości 100 metrów wzdłuż brzegu rzeki.

Dzięki inwestycji teren nad rzeką został zagospodarowany. Pojawiła się tam infrastruktura wypoczynkowa i rekreacyjna, w tym ściana wspinaczkowa, rama wspinaczkowa z siecią, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ścieżki dla pieszych i pomost, na którym ustawione są leżaki.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 700 tysięcy złotych.

google_news