E-edukacja Cieszyn

Zielona pracownia w Bąkowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowie mają dużo szczęścia. Niedawno do użytku oddana została bowiem wyjątkowa sala, tzw. zielona pracownia, w której będą odbywać się zajęcia przyrodnicze wspierane przez nowoczesną technologię. To jedyne tego typu miejsce w powiecie cieszyńskim, na które udało się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Podczas uroczystego otwarcia o możliwościach pracowni przekonali się nie tylko uczniowie, ale również władze miasta. W szkolnych ławkach zasiedli ponownie m.in. burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej, Czesław Greń, kilkoro radnych i rodziców.

– To była podróż do przeszłości. Bardzo się cieszę, że dziś uczniowie nie pamiętają już, co to jest tablica i kreda. Korzystają z multimedialnej tablicy, elektronicznych mikroskopów i przyrządów. Cieszę się, że taką pracownię udało się zorganizować w Bąkowie. To dopełnienie termomodernizacji, którą właśnie zakończyliśmy. Zmienił się wizerunek szkoły na kolorowy. Zmieniła się również efektywność energetyczna. Pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach pozwoliło natomiast na stworzenie profesjonalnej pracowni przyrodniczej, więc mamy komplet – mówi Anna Grygierek.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wydarzenia Cieszyn

Zielona pracownia w Bąkowie

W Szkole Podstawowej w Bąkowie powstaje zielona pracownia. Gmina Strumień zyskała dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W ramach dotacji planowany jest zakup tablicy multimedialnej, projektora, a także laptopa z oprogramowaniem. Ekologiczna pracownia zyska nowe meble, stół do prezentowania doświadczeń i pomoce dydaktyczne, w tym tablice, preparaty i urządzenia. Parapety ozdobią doniczki z kwiatami i roślinami wyhodowanymi przez uczniów. Co więcej, przeprowadzony zostanie generalny remont podłogi, a także ścian i lamperii. Całość kolorystycznie będzie nawiązywała do trawy i słońca.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments