Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zima pełna wrażeń z BBOSiR-em

Najwspanialsze bielskie obiekty, popularne imprezy sportowo-rekreacyjne, a także świetna atmosfera i niewyczerpane pomysły. Załoga BBOSiR-u zrobiła wszystko, aby nadchodzący sezon jesienno-zimowy był pełen wydarzeń. Coś dla siebie znajdą miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, a także ci, którzy wolą pożytecznie spędzać czas pod dachem. – Jesteśmy dla mieszkańców i chcemy sprawić, by – korzystając z naszej infrastruktury – czuli się jak u siebie – mówi Sebastian Wyszyński, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Lada dzień w Parku Słowackiego działalność rozpocznie tak popularne wśród bielszczan lodowisko. Zespół BBOSiR-u zadbał o to, by to miejsce zapewniało niezapomniane wrażenia i stało się ważną częścią życia miasta. Dlatego też zaplanowano m.in. szereg imprez tematycznych. Pierwsza już 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Każdy, kto będzie chciał pojeździć na łyżwach o 16.00, a wdzieje biało-czerwony strój, może liczyć na zniżkę przy zakupie biletów. Z pewnością tak samo barwnie będzie 6 grudnia o 17.00, gdy na tafli rozpocznie się impreza mikołajkowa. Z kolei 21 stycznia o 10.00 zaplanowano „Karnawał na lodzie dla dzieci”, a 14 lutego o 20.30 – łyżwiarskie walentynki!

– Zachęcamy też tych, którzy jeszcze nie potrafią jeździć na łyżwach, by nabyli tę umiejętność. Zorganizujemy szkółkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na sport i rekreację nigdy nie jest za późno – zachęca Sebastian Wyszyński. – Włożyliśmy sporo energii w to, by tuż po otwarciu lodowisko funkcjonowało na dużo wyższym poziomie, by wykorzystać cały jego potencjał i zainteresowanie mieszkańców łyżwiarstwem. To ma być obiekt, który przyciąga całe rodziny, ale też jest modnym miejscem spotkań dla ludzi w każdym wieku – zaznacza dyrektor BBOSiR-u.

– Pozyskaliśmy partnerów, którzy wzbogacą ofertę lodowiska oraz przyczynią się do jego promocji i obniżenia kosztów. Cieszymy się, że Gemini Park oraz Wrzosowa Chata zauważyli potencjał lodowiska i stali się cennymi partnerami, którym zapewniliśmy piękną promocję na nowych bandach wokół lodowiska oraz w naszych medialnych środkach przekazu. Gemini Park będzie np. rozdawać w „Galerii” wejściówki na lodowisko swoim klientom, a także współorganizować inne nasze imprezy. Pozyskaliśmy też do współpracy między innymi firmę detektywistyczną Tatwedo i Kinesiomedica. Cieszymy się, że bielskie instytucje i firmy dostrzegają potencjał infrastruktury BBOSiR-u. Nasi partnerzy mają wymarzone miejsce do promocji swojej działalności, a my pozyskujemy cennych sponsorów, którzy pomagają nam podnosić atrakcyjność rozmaitych wydarzeń i zarazem odciążać miejski budżet – podkreśla Edyta Bizukojć, kierownik działu marketingu w BBOSiRze.

W Ośrodku zaplanowano też ożywienie stoku narciarskiego na Dębowcu, który mu niedawno powierzono w zarząd. Wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia sezonu, więc teraz cała nadzieja w pogodzie. To wręcz idealne miejsce do stawiania pierwszych kroków w narciarstwie przez dzieci, bowiem stok dysponuje nie tylko wyciągiem krzesełkowym, ale i przyjaznym orczykiem. – Chcemy, by stok tętnił życiem od rana do wieczora, stąd pomysły m.in. na sprzedawanie tańszych biletów w mniej popularnych godzinach, a także na organizację takich imprez, jak „Karnawał na stoku” czy zawodów narciarskich. Nasz stok to idealne miejsce do jazdy przed czy po pracy, o rzut kamieniem od centrum, z pojemnymi i bezpłatnymi parkingami – wylicza dyrektor BBOSiR-u. – Trudno też wyobrazić sobie bardziej „gorące” miejsce, by się pokazać dziesiątkom tysięcy naszych gości. Dlatego też zapraszamy firmy i instytucje do współpracy w ramach działalności naszego ośrodka narciarskiego – uzupełnia szefowa marketingu.

Zima to także czas, gdzie życie będzie tętnić w innych obiektach BBOSiR-u. Mimo że z ciepłą aurą definitywnie się pożegnaliśmy, to sporo się dzieje choćby na stadionie przy ul. Młyńskiej, gdzie głośny sukces odnieśli ostatnio Kuloodporni. Basen „Troclik” to wymarzony obiekt i do rekreacyjnego pływania, i do nauki (w dalszym ciągu bezpłatnej) tej umiejętności. Hale sportowe, w tym ta pod Dębowcem, to kolejne lokacje tłumnie odwiedzane przez bielszczan, którzy chcą pokibicować, uprawiać sport czy brać udział w innych licznych wydarzeniach tam organizowanych. Właśnie ta największa hala będzie miejscem organizacji zimowej edycji nowej piłkarskiej imprezy BBOSiR-u – turnieju „Żaki Rządzą” pod patronatem prezydenta Bielska-Białej.

– Przygotujemy dla około 250 dzieci swoiste minimistrzostwa świata z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Chcemy zaprosić też ukraińską drużynę dzieci oraz znanego piłkarza, by podnieść rangę tego wydarzenia – zdradza Sebastian Wyszyński.

Obecnie w BBOSiRze praca wre. Nie tylko opracowano kalendarz wydarzeń na cały przyszły rok, ale oczkiem w głowie załogi są kolejne wielkie inwestycje. Pogoda sprzyja utrzymaniu tempa prac na „Panoramie” i nadal trwają przygotowania do opracowania koncepcji modernizacji ukochanego przez bielskie rodziny rozległego terenu na Błoniach.

– Skupiamy się więc nie tylko na maksymalnym wykorzystaniu naszej infrastruktury, ale także zacieśnieniu relacji z mieszkańcami oraz – odpowiadając na ich oczekiwania – realizowaniu nowych inwestycji – stwierdza dyrektor BBOSiR-u. – Cieszymy się, że ta praca jest dostrzegana przez coraz więcej podmiotów, które zapraszamy do owocnej współpracy – dodaje kierownik działu marketingu.

Bądź na bieżąco z ofertą BBOSiR-u na sezon jesienno-zimowy, śledząc stronę internetową (www.bbosir.bielsko.pl) oraz profile Ośrodka na Facebooku i Instagramie.

 

google_news
Studio_projektowe_d