Porady i inspiracje

Zima tuż tuż – czas na zmianę opon

Sezon zimowy w Polsce wiąże się z częstymi opadami śniegu, które mogą zaskoczyć kierowców z dnia na dzień, dlatego nie warto zwlekać ze zmianą opon, ponieważ dzięki nim zwiększasz bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu. opony letnie zaczynają tracić na skuteczności, jeśli średnia dzienna temperatura powietrza spada poniżej +5°C. Dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze, należy jak najszybciej wymienić opony z letnich na zimowe. Jednak często możesz zastanawiać się jakie opony zimowe będą najlepsze dla Twojego samochodu i warunków pogodowych na drodze, co prowadzi do wielogodzinnego chodzenia po sklepach oraz sprawdzania rankingów. W tym artykule dowiesz się jakie opony zimowe będą najlepsze dla Ciebie!

Opony zimowe – które wybrać?

Wybór opon na polskim rynku jest bardzo duży, jednak często ciężko jest wybrać te odpowiednie. Na naszej stronie znajdziesz wysokiej klasy opony zimowe, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas obfitych śniegów oraz mrozów, a także zwiększą komfort jazdy na śliskich powierzchniach. Ceny opon zimowych nie są najniższe, jednak spowodowane jest to tym, że ich wytworzenie jest dość skomplikowane, a najwyższej jakości materiały również potrafią trochę kosztować. Mimo tego nie warto oszczędzać jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoje i najbliższych.

Należy pamiętać, że nie powinno się jeździć na oponach zimowych latem, ponieważ mają one głębszy bieżnik, co bardzo dobrze odprowadza śnieg, niestety nie sprawdza się już tak dobrze na mokrej powierzchni. Opona letnia jest zupełnie inaczej zaprojektowana, dlatego należy wymieniać opony systematycznie co sezon.

Nową propozycją są także opony całoroczne, które zostały opracowane przez producentów jako kompromis pomiędzy oponą letnią a zimową. Posiadają niski bieżnik wspólny z letnim oraz wyraźny wzór bieżnika z zimowym. Zapewniają więc lepszą przyczepność przy niskiej temperaturze i łatwość poruszania się w warunkach letnich.

 Nadchodzi zima, a więc najwyższy czas na zmianę opon!

Zmienić opony powinien każdy, kto chce zadbać o bezpieczeństwo na drodze. To niezbędny krok, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom podczas jazdy na śliskiej powierzchni. Wymiana opon to temat, o którym można mówić bez końca, jednak nie należy go bagatelizować. Jazda w trudnych warunkach sprawia, że kierowcy zaczynają doceniać, jak ważne jest dobranie właściwych opon.

Firma Nokian pochodzi ze Skandynawii, gdzie jak wiadomo zima nie ustępuje przez długi czas, dlatego produkują bardzo dobrej jakości ogumienie. Na naszej stronie https://noweopony.pl/opony/nokian możesz znaleźć zarówno opony letnie jak i zimowe tej wieloletniej i sprawdzonej firmy, która cieszy się najlepszymi opiniami w całej europie.

Dbając o bezpieczeństwo na drodze należy pamiętać, aby zmienić opony na zimowe pod koniec listopada, ponieważ to wtedy temperatury drastycznie spadają, a przyczepność na drodze jest coraz gorsza. Warto zawczasu zmieniać opony, aby później nie żałować i nie ponieść o wiele większych kosztów.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments