Wydarzenia Żywiec

Złatna: Nic o nas bez nas, czyli spotkanie w sprawie budowy masztu

Fot. Materiał prasowy

Na czwartek (28 kwietnia) w Wiejskim Domu Kultury w Złatnej planowane jest spotkanie informacyjne w sprawie budowy masztu 5G.

O planach budowy masztu w przysiółku Okrągłe w Złatnej oraz związanych z tym protestami ze strony grupy mieszkańców, jak i władz gminy Ujsoły, jako pierwsza informowała „Kronika Beskidzka” jeszcze 31 marca. Z kolei portal beskidzka24.pl pisał o tym – TUTAJ. Wspomniane spotkanie informacyjne rozpocząć ma się 28 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury o 14.00.

W naszej gminie planowana jest budowa stacji bazowej telefonii komórkowej, a z informacji udostępnionych przez Urząd Gminy Ujsoły wynika, że ma to być maszt 5G. Jako mieszkańcy postanowiliśmy zorganizować spotkanie informacyjne na ten temat, na które zaprosiliśmy inwestora, wójta Tadeusza Piętkę, starostę żywieckiego Andrzeja Kalatę i wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Zaproszeni zostali również prelegenci, którzy w swoich prezentacjach poruszą zagadnienia prawne i zdrowotne. Zachęcamy do przybycia i aktywnego udziału w spotkaniu, zadawania pytań inwestorowi oraz prelegentom – podkreślają organizatorzy.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trochę późno
trochę późno
2 lat temu

Wszyscy zaproszeni przybędą? – nie sądzę, po niewczasie, decyzja podjęta.