Cieszyn Na sygnale

Złodzieje i narkotyki

Fot. Archiwum KPP w Cieszynie

W ręce policjantów ze Skoczowa i Ustronia wpadła dwójka złodziei oraz kobieta posiadająca narkotyki. Te ostatnie miał też jeden z zatrzymanych mężczyzn.

 

Zaczęło się od tego, że najpierw ktoś ukradł w Skoczowie volkswagena, a potem w Bładnicach Górnych połakomił się na akumulator z zaparkowanej koparko-ładowarki. – 35-latek z powiatu cieszyńskiego miał wspólnika. Jak ustalili policjanci działał on razem ze swoim 24-letnim kolegą. Mundurowi zaraz po informacji o przestępstwie zaczęli działać. Po krótkim pościgu zatrzymali w Godziszowie przestępców. W samochodzie razem z nimi „podróżowała ” jeszcze 20-letnia kobieta. Nie miała nic wspólnego z kradzieżami, ale posiadała  narkotyki, które również znaleziono przy jej 24-letnim koledze – informuje aspirant Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

Cała trójka została zatrzymana, a skradzione przedmioty odzyskane. 35-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Jego 24-letni kolega, który miał narkotyki, prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień oraz dokonał kradzieży jako recydywista, może trafić za kratki nawet na 15 lat. 20-latce za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o