Sport Wadowice

Złota Aquila

Nie mają własnego toru, na treningi są zmuszeni jeździć do Czech i na Śląsk, a dotacja jest o wiele mniejsza od niezbędnych wydatków.  Mimo licznych przeciwności, na Mistrzostwach Polski regularnie zdobywają najcenniejsze trofea.

W przeprowadzonej w Nowej Soli Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kolarstwie Górskim w konkurencji BMX będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski, zespół wadowickiej Aquili reprezentujący na zawodach Województwo Małopolskie po raz drugi z rzędu wywalczył tytuł drużynowych mistrzów Polski. – To na przekór logice, bowiem w Małopolsce nie ma toru umożliwiającego profesjonalne treningi – informuje Andrzej Kramarczyk, trener Aquili. – Z konieczności trenujemy na obiekcie w czeskim Trzyńcu, co oczywiście wiąże się ze sporymi wydatkami. Udaje nam się niekiedy wcisnąć w grafik toru BMX-owego w Wodzisławiu. Dalekie i czasochłonne wyjazdy na treningi pochłaniają dotacje jaką otrzymujemy na działalność (klub w 2022 roku otrzymał 18 tys. zł – przyp. B.Sz.) – podkreśla szkoleniowiec.

Na torze w Nowej Soli drużyna Małopolski w komplecie składała się z reprezentantów wadowickiej Aquili, głównie mieszkańców wadowickiej gminy. Zespół powtórzył ubiegłoroczny sukces zdobywając złoty medal w kategorii drużynowej jadąc w składzie: Hanna Strzebońska, Maja Bednarz, Wojciech Jurczak, Gabriel Nowotnik, Aleksander Piegza, Adam Randak.

W rywalizacji indywidualnej (ze startu wspólnego) złoty medal wywalczyła Hanna Strzebońska.
W Mistrzostwach Polski kategorii U23 bezkonkurencyjna była Marika Kudra, w tej samej kategorii wiekowej Wojciech Gnojek zdobył brązowy medal, a Mateusz Strzeboński w kategorii Masters wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Fot. Archiwum Aquila Wadowice.

navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments