Kultura i rozrywka Żywiec

Złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody w gminie Radziechowy-Wieprz

Fot. UG Radziechowy-Wieprz

Niecodzienną uroczystość obchodzono w gminie Radziechowy-Wieprz. Tu pary małżeńskie świętowały swoje jubileusze: 50 (złote gody), 60 (diamentowe), 65 (żelazne), a nawet 70-lecia (kamienne) wspólnego życia!

Obchody rozpoczęły się od mszy w intencji jubilatów w kościele św. Marcina w Radziechowach, którzy w jej trakcie odnowili swoje śluby małżeńskie. Dalsza część uroczystości przeniosła się do budynku kulturalno-oświatowego w Brzuśniku. Tam wójt Maciej Mika udekorował pary obchodzące złote gody medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które przyznał prezydent Polski Andrzej Duda. Pozostałe pary otrzymały okolicznościowe dyplomy. Oficjalną część „przypieczętowano” zwyczajowym odśpiewaniem „stu lat” i toastem.

Ciekawostką jest fakt, że w 2019 roku gmina Radziechowy-Wieprz doczekała się aż 29 par małżeńskich, które wspólnie przeżyły ze sobą 50 lat, 12 par małżeńskich obchodzących 60 lat, 3 par z jubileuszem 65-lecia i jednej pary małżeńskiej, która wspólnie przeżyła aż 70 lat – podkreśla Jolanta Twardysko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego gminy Radziechowy-Wieprz.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments