Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Złote gody w bielskim ratuszu

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Już tradycyjnie prezydent Bielska-Białej wręczył parom małżeńskim medale za długoletnie pożycie. Uroczystość miała miejska wczoraj (17 maja) w sali sesyjnej bielskiego ratusza. Medale nadawane przez prezydenta RP otrzymują pary, które wspólnie przeżyły 50-lat.

Podczas spotkania otrzymali je wraz z życzeniami, kwiatami i pamiątkami państwo: Jadwiga i Bogusław Auguścikowie, Anna i Edward Bartyzelowie, Marianna i Sławomir Bieleccy, Anna i Tadeusz Burzy, Elżbieta i Czesław Gajdowie, Teresa i Jerzy Gajdowie, Wanda i Jan Gargasowie, Stanisława i Józef Gizowie, Teresa i Mikołaj Jakimowiczowie, Marianna i Zbigniew Kossowscy, Kazimiera i Tadeusz Kowalowie, Urszula i Rudolf Krausowie, Genowefa i Jan Kwaśniakowie, Krystyna i Roman Kubieńcowie, Helena i Józef Łazarzowie, Antoni i Zofia Pawlusowie, Zdzisława i Józef Pieleszowie, Halina i Stanisław Pietrusowie, Bogumiła i Czesław Rysiowie, Bogusława i Bogusław Spławińscy, Anna i Zdzisław Szotkowie, Halina i Marian Wawakowie, Janina Siuda-Zamlewska i Tadeusz Zamlewski, Regina i Leszek Zacharejkowie, Barbara i Bolesław Zborowscy.

Na uroczystości obecni też były: Maria i Stanisław Koziołowie, Stanisława i Józef Nosalowie, Jadwiga i Bolesław świętujący tego dnia 60-rocznicę ślubu oraz państwo Joanna i Antoni Kajorowie oraz Hildegarda i Andrzej Kobielowie obchodzący 65 jubileusz małżeństwa. .

Jednocześnie urzędnicy bielskiego USC przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. – Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments