Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Złote gody w bielskim USC

Fot Anna Bielska USC BB

Kolejny raz w tym roku parom małżeńskim zostały wręczone w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej medale za długoletnie pożycie.

50 rocznicę ślubu obchodzili państwo: Eleonora i Piotr Chojeccy, Janina i Henryk Dudziakowie, Anna i Marian Jakubcowie, Cecylia i Leon Janurowie, Adela i Michał Kaniowie, Urszula i Stanisław Kijowscy, Marianna i Eugeniusz Kuźbińscy, Cecylia i Gerard Pasierbkowie, Leokadia i Stanisław Przybyłowie, Jadwiga i Roman Szołtyskowie, Sylwia i Józef Wielińscy. Z kolei jubileusz 60 wspólnie przeżytych lat świętowali (medale nadawane są tylko z okazji 50-lecia małżeństwa): Urszula i Stanisław Kałużowie, Aleksandra i Jan Mańkowie, Gertruda i Ernest Szczuglowie, Maria i Stanisław Zawadowie, Anna i Jan Żurkowie. Natomiast Aniela i Józef Socha obchodzili 65 rocznicę wspólnego życia.
Z uwagi na pandemię uroczystości te mają obecnie skromny charakter. Pary po prostu odbierają w urzędzie przyznane im medale, dyplomy, wiązanki kwiatów i upominki.

Pracownicy USC przypominają jednocześnie, że małżeństwa  zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada do końca marca 2022 roku, mogą zgłaszać ten fakt do bielskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie pod numerem 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie umożliwi wszczęcie procedury  zmierzającej do  nadania przez prezydenta państwa medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
18 dni temu

Wszystkiego Najlepszego wspaniała rocznica. Moim dziadkom z okazji rocznicy sprezentowałam roombe, czyli nowego pomocnika do ich mieszkania. Już z niego kilka razy korzystali 🙂