Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarł Antoni Kufel, dyrektor Aeroklubu Bielsko-Bialskiego

Fot. ATO Avioner

Wczoraj, w wieku 60 lat, zmarł Antoni Kufel, dyrektor Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

– Z wielkim bólem i smutkiem informujemy, że po ciężkiej walce z chorobą 2 lipca zmarł instr. pilot Antoni Kufel – nasz kolega, przyjaciel, nauczyciel lotniczego rzemiosła, nieodżałowanej pamięci dyrektor Aeroklubu Bielsko-Bialskiego w latach 1999-2019 – poinformował dzisiaj bielski aeroklub.

Jak stwierdzają członkowie ABB, jego kariera podporządkowana była służbie w zakresie szkolenia i doskonalenia umiejętności lotniczych. Osobowość, postawa moralna i cechy osobiste były wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń lotników. Niezmiennie dawał świadectwo swojego zaangażowania i oddania w sprawy aeroklubu. W uznaniu jego zasług, w 2018 roku został w środowisku lotniczym odznaczony tytułem i odznaką „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego”.

Na profesjonalizm, otwartość i życzliwość dyrektora aeroklubu mogła też zawsze liczyć nasza redakcja. Wielokrotnie na naszych łamach przybliżał działalność klubu i wypowiadał się w sprawach interesujących mieszkańców Bielska-Białej.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 6 lipca, w sobotę, o 13.00 w kościele zielonoświątkowym „Filadelfia” przy ulicy Lotniczej w Bielsku-Białej, po czym nastąpi przejazd na cmentarz parafialny w Mesznej. Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas nabożeństwa zostanie zebrana ofiara na rzecz Open Doors Polska oraz budowę Centrum Parafialnego w Wiśle-Malince.

google_news