Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarł Jacek Krywult. Były prezydent Bielska-Białej

W wieku 82 lat zmarł dzisiaj (9 listopada) Jacek Krywult, były prezydent Bielska-Białej.

Informację o jego śmierci podał portal bielsko.biala.pl. Jacek Krywult urodził się 29 lipca 1941 roku w Stanisławowie (obecnie Ivano-Frankivsk na Ukrainie). Przez 35 lat pracował w fabryce Apena w Bielsku-Białej będąć przez pewien czas dyrektorem i prezesem zarządu. W grudniu 1980 roku został przewodniczącym Radny Narodowej w Bielsku-Białej. Od kwietnia 1981 roku do stycznia 1982 roku był prezydentem Bielska-Białej. Ponownie prezydentem Bielska-Białej został jesienią 2002 roku. Stanowisko to zajmował do jesieni 2018 roku. Po wyborach w 2018 roku został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, gdzie z funkcji tej zrezygnował w lipcu 2022 roku, a wiosną tego roku z mandatu radnego.

Wydawnictwo Prasa Beskidzka wraz z redakcją portalu beskidzka24.pl składa najszczersze wyrazy współczucia Panu Wojciechowi Krywultowi, synowi zmarłego Jacka Krywulta.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
8 miesięcy temu

Wielki człowiek, wielki budowniczy.

Obecny
Obecny
8 miesięcy temu

95% miasta kanalizacja…krytykanci (ci co nie interesują się szerzej sprawami inwestycji miasta) jedzcie w Polskę i porównajcie Bielsko.

Obecny
Obecny
8 miesięcy temu

Człowiek który postawił miasto na nogi…nikogo nie obrażał ani prawa ani lewa…choć nie lubiany w ratuszu bo robił swoje a nie słuchał innych…dlatego zapewne tyle zmienił a nie gadał i sie kłócił.ci co go krytykują niech może w Polskę wyjadą i porównają miasta tej wielkości.Remonty dróg,place,obwodnice,stadion ,baseny,remonty szkół szpitali i przedszkoli,spalarnia,stok…inwestycje i z kiepskimi lokalizacjami ale założenia były dobre.temu człowiekowi należy się pomnik w mieście…był jak Gierek. Porównajcie go z obecną ,,władzą,, i ich mizerią inwestycyjną na kilku kredytach na 20,40lat .

Obecny
Obecny
8 miesięcy temu
Reply to  Obecny

Wymiana całej sieci wodociągowej miasta i ciepłowniczej,elektrociepłownia nowa,90% nowych chodników ,internet światłowodowy,flota mzk nowoczesna itd

Ja
Ja
8 miesięcy temu

Wieczne odpoczywanie (*)