Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Zmarł Jerzy Fijoł, wieloletni dyrektor czechowickich szkół średnich

9 listopada, w wieku 65 lat, zmarł Jerzy Fijoł, wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach.

– Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o śmierci Jerzego Fijoła. Zaledwie w zeszłym roku przeszedł na emeryturę. Na sesji dziękowaliśmy mu za wieloletnią pracę na rzecz młodzieży. Już wtedy deklarował dalszą pomoc dyrekcji placówki i słowa dotrzymywał – przypominają starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, składając kondolencje rodzinie.

Jerzy Fijoł od 1 września 1981 roku uczył przedmiotów zawodowych w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Czechowicach-Dziedzicach. 1 września 1991 roku objął stanowisko dyrektora tej szkoły, a następnie – po zmianach nazwy – Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Agroturystycznych i Licealnych. 1 września 2004 roku został dyrektorem Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych. Na tym stanowisku pozostał do końca sierpnia 2012 roku, by w wyniku połączenia szkół zostać wicedyrektorem ZSTiL, którą to funkcję pełnił do 31 sierpnia 2020 roku. Był nauczycielem biologii, chemii, geografii, podstaw przedsiębiorczości oraz przedmiotów zawodowych – rolniczych i gastronomicznych.

– Był oddany sprawom młodzieży i jako osoba życzliwa oraz wrażliwa na problemy innych pozostanie na zawsze w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców – zapewnia szkolna społeczność.

Pogrzeb odbędzie się 13 listopada o 11.00 w kościele św. Jerzego w Goczałkowicach.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments