Wydarzenia Żywiec

Zmarł Kazimierz Legler z Koszarawy

Kazimierz Legler. Fot. OSP Koszarawa

9 lipca, wieku 76 lat, zmarł Kazimierz Legler z Koszarawy, w przeszłości m.in. leśniczy i radny powiatu żywieckiego.

Kazimierz Legler zawodowo związany był z leśnictwem. W latach 1979-2017 pracował jako leśniczy w Leśnictwie Koszarawa Cicha (Hucisko), a w latach 1979-1992 również jako leśniczy w Leśnictwie Koszarawa Bystra.

W latach 2002-2006 był radnym powiatu żywieckiego wybranym z listy Wspólnoty Samorządowej.

Był także prezesem Koła Łowieckiego „Cietrzew” z Pewli Ślemieńskiej, a przez wiele lat strażakiem w OSP Koszarawa.

– Za swoją służbę został odznaczony m.in. Złotym, Srebrnym oraz Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – podkreślają druhowie z OSP Koszarawa, którzy poinformowali o jego śmierci.

Pogrzeb Kazimierza Leglera rozpocznie się w sobotę, 11 lipca, o 12.00 w kaplicy pogrzebowej przy kościele parafialnym w Koszarawie.

google_news
Kronika Beskidzka prasa