Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec Wadowice

Zmarł ks. prałat Józef Jania

Śp. ks. prałat Józef Jania. Zdjęcia: diecezja.bielsko.pl

Dzisiaj, 19 marca, zmarł ks. prałat Józef Jania, wieloletni proboszcz parafii św. Stanisława BM w Andrychowie, a wcześniej proboszcz wspólnoty parafialnej św. Floriana w Żywcu oraz w Godziszce. Przeżył 87 lat, z czego prawie 61 jako kapłan.

– Śp. ks. Józef Jania urodził się 1 kwietnia 1937 roku w Porębie Wielkiej. Maturę zdał w 1957 roku w Zakopanem. W czerwcu tego samego roku został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1963 roku w katedrze na Wawelu. Święceń udzielił mu bp Karol Wojtyła, wówczas wikariusz kapitulny archidiecezji krakowskiej – przypomina Robert Karp z diecezjalnej kurii.

Jako wikariusz ks. Józef Jania pracował w parafiach: w Krzeszowie (1963-66), bielskim Hałcnowie (1966-69), św. Józefa w Krakowie (1969-1977) i w Godziszce, gdzie był początkowo ekonomem, a następnie proboszczem. W 1984 roku zaczął pracę jako administrator parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu, a następnego roku objął funkcję proboszcza. W sierpniu 1994 roku został proboszczem andrychowskiej parafii św. Stanisława BM. Pracował w niej do czasu emerytury w 2011 roku.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazek
Kazek
2 miesięcy temu

Odpoczywaj w pokoju ,oby Pan wyszedł ci na przeciw

Jastrząb
Jastrząb
2 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

antypisior
antypisior
2 miesięcy temu

I co z tego, to był jakiś wartościowy człowiek? na tyle żeby pisać o nim?

Jan z BB
Jan z BB
2 miesięcy temu

R.I.P.

NB Rafał Szczepański
NB Rafał Szczepański
2 miesięcy temu

To nie był Ksiądz! Więcej na moim profilu na Feejsie bo linki są blokowane i w komentarzu na fejsowej stronie Kroniki Beskidzkiej