Wydarzenia Sucha Beskidzka

Zmarł przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

W wieku 70 lat zmarł wczoraj (19 listopada) przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka ze Stryszawy.

O jego śmierci poinformowało Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej podkreślając, że był jednym z najaktywniejszych i najbardziej zasłużonych działaczy samorządowych na Podbabiogórzu.

Urodził się 2 lutego 1950 roku w Krzeszowie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej, a następnie Państwową Leśną Szkołę Techniczną w Tułowicach. Całe swoje życie zawodowe związał z lasem i przyrodą, pracując między innymi jako leśniczy w Nadleśnictwie Sucha, gdzie przez szereg lat pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność”. Przez szesnaście lat, od 1994 do 2010 roku, reprezentował mieszkańców w Radzie Gminy Stryszawa. W latach 1994 – 1998 był członkiem Zarządu Gminy Stryszawa, a następnie przez trzy kadencje od 1998 do 2010 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa. W wyborach samorządowych w 2010 r. uzyskał mandat radnego powiatu suskiego, a w październiku 2013 roku został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Suskiego. Od 2014 roku był przewodniczącym Rady Powiatu Suskiego – czytamy w komunikacie suskiego starostwa.

Od 2002 roku stał na czele Powiatowej Rady Zatrudnienia (obecnie – Powiatowa Rada Rynku Pracy), działał też w Radzie Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Angażował się w życie lokalnej społeczności, m.in. uczestnicząc w pracach Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, Lokalnej Grupy Działania “Podbabiogórze” i innych organizacji.  Jego przedwczesna śmierć jest ogromną stratą dla mieszkańców powiatu – podkreślają powiatowi samorządowcy.

Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (24 listopada) o 13.00 w Stryszawie.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
6 dni temu

Odszedł od nas dobry człowiek. Cześć tobie-spoczywaj w spokoju.