Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarła Lucyna Bardel, prezes PTTK Podbeskidzie

Fot. Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych w Bielsku-Białej

8 lutego, po ciężkiej chorobie, zmarła Lucyna Bardel, prezes zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie.

Lucyna Bardel, nauczycielka i przewodnik, do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a ściślej do Środowiskowego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, wstąpiła w 1997 roku. Do śmierci pełniła funkcję prezesa Oddziału PTTK Podbeskidzie. W tej organizacji pracowała jeszcze jako członek komisji rewizyjnej, kolarskiej i do spraw młodzieży. – Posiadała uprawnienia przewodnika terenowego i beskidzkiego, pilota wycieczek, instruktora krajoznawstwa i przewodnictwa. Odznaczono ją medalem „Za zasługi dla Oddziału” oraz Odznaką Honorową Oddziału. Z kolei Zarząd Główny PTTK odznaczył ją srebrną i złotą odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, Brązową Honorową Odznaką PTTK oraz medalem „Nauczyciel Kraju Ojczystego” – wyliczają jej koledzy z „Podbeskidzia”. Za zasługi dla turystyki odbierała nagrody od ministra turystyki, marszałka województwa, prezydenta Bielska-Białej i starosty bielskiego.

– Odeszła od nas koleżanka, prezes i dobry człowiek, cały swój czas i wszystkie siły poświęcający dla innych. Nie ma słów, które mogą zobrazować nasz smutek i żal. Niech odpoczywa w pokoju – stwierdzają członkowie bielskiego PTTK.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 lutego o 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Rodzina prosi, by nie przynosić kwiatów. Zostanie natomiast przeprowadzona zbiórka na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II, od którego w ostatnich chwilach rodzina otrzymała olbrzymią pomoc.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
5 lat temu

Wielka szkoda dobry człowiek wieczne odpoczywanie a z kwiatami to mądra sprawa niech idą na cel co pomagają ludziom w ciężkich chwilach cierpienia

Zbyszek
Zbyszek
5 lat temu
Reply to  Ewa

Niech spoczywa w spokoju. Trudno w to uwierzyć. Jeszcze w czasie wakacji byłem z nią na wycieczce na Pradziadzie w Czechach, gdzie tryskała energią i służyła pomocą.
http://www.garnek.pl/zby60/34165349/pomocna-dlon