Bielsko-Biała Sport

Zmiany u siatkarek. Odchodzi czołowa zawodniczka

Fot. Łukasz Bielski

Paulina Damaske odchodzi z BKS Bostik ZGO. W dwóch sezonach, które spędziła w Bielsku-Białej, była czołową zawodniczką drużyny.

O tym, że Damaske prawdopodobnie pożegna się z bielskim klubem pisała już Kronika Beskidzka. Teraz oficjalnie potwierdził to klub. 23-letnia przyjmująca w ostatnich dwóch sezonach wystąpiła w 56 meczach, zdobywając 848 punktów, z czego większość atakiem – 722. Wyrosła na liderkę bielskiej drużyny, która wróciła do ligowej czołówki, a w niedawno zakończonym sezonie zdobyła brązowy medal.

– Cieszę się, że mogłam reprezentować barwy bialskiego klubu i niczego nie żałuję! W tym klubie rozwinęłam swoje umiejętności siatkarskie i poczułam pewność siebie na boisku. Jestem wdzięczna za zaufanie i szanse mi dane, ale najbardziej za to, że każdy otoczył mnie opieką i codzienną dawką uśmiechów. Kibicom dziękuję, za niesamowitą atmosferę, którą robili na każdym domowym meczu! Z wami grało się prościej, a emocje towarzyszące na boisku były jeszcze cudowniejsze! Jestem szczęśliwa, że swoje pierwsze trofea w TAURON Lidze osiągnęłam z tymi ludźmi! Dziękuję i do zobaczenia! – mówi Paulina Damaske cytowana na klubowej stronie.

Wcześniej klub poinformował o rozstaniu ze środkową Pauliną Majkowską i rozgrywającą Aleksandrą Stachowicz.

google_news