Wydarzenia Cieszyn

Zmiany w cieszyńskiej drogówce

Wczoraj w siedzibie cieszyńskiej drogówki odbyła się uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Po ponad 30 latach służby w drogówce na emeryturę przeszedł dotychczasowy naczelnik tego wydziału kom. Robert Wajda. Zastąpił go kom. Krzysztof Bortel , który będzie pełnił obowiązki naczelnika cieszyńskiej drogówki. Rozkazy i podziękowania policjantom wręczył osobiście Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz jego zastępca mł. insp. Arkadiusz Bloch.

Kom. Krzysztof Bortel przed objęciem stanowiska w cieszyńskiej prewencji był zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach. Do służby wstąpił w 1993 roku. Pełnił wówczas służbę jako policjant prewencji. Od 1994 roku służył w Wydziale Ruchu Drogowego skąd w 2013 roku awansował na stanowisko specjalisty Wydziału Prewencji KPP Cieszyn. Pięć lat później został zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach.

W trakcie spotkania Komendant podziękował za wiele lat współpracy i wzorowej służby naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego kom. Robertowi Wajdzie. Komendant wręczył mu pamiątkową tablicę, życząc, aby nowy etap swojego życia, wolny od służby i obowiązków, wykorzystał najlepiej, jak tylko potrafi.

Kom. Robert Wajda służył w Policji od 1991 roku. Służbę zaczynał od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii. Od samego początku swojej kariery związany był z Wydziałem Ruchu Drogowego. Wart podkreślenia jest fakt, że dwukrotnie był zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju „Policjant Ruchu Drogowego”. W 2019 roku został zastępcą naczelnika cieszyńskiej drogówki, a następnie Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego. Jest specjalistą w zakresie związanym z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymek
Szymek
4 miesięcy temu

Miałem możliwość poznania Pana Roberta, szkoda, że odszedł bo naprawdę człowiek mądry i znający się na pracy. Pełen profesjonalizm i zarazem skromność. Powodzenia.

John
John
4 miesięcy temu

Który jest który to poznać po pasie. Biały to drogówka.

Bobol
Bobol
4 miesięcy temu

Jakoś mnie ten sektor nie interesuje kompletnie i tak mógłbym dorzucić wiele wątków do tych “zasług” kontrowersje zachowań których i tak NIKT nie weźmie pod osąd nawet sąd

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu

Nowa miotła,nowe porządki…

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Na zdjęciu który jest który?

Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Robercie…..powodzenia. Tyle czasu poświęciłeś tej firmie …wykorzystaj ten czas emerytury dla siebie i bliskich