Wydarzenia Cieszyn

Zmiany w cieszyńskim garnizonie. Nowy szef w Skoczowie i zastępca w Strumieniu

Drugi od lewej str. asp. szt. Jarosław Danel, trzeci od lewej str. podkom. Adam Łosiński

Wczoraj miały miejsce dwie uroczystości, związane ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Pierwsza z nich odbyła się w Strumieniu, druga w Skoczowie.

Wczoraj, 3 stycznia 2023 roku, komendant powiatowy policji insp. Jacek Stelmach wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Arkadiuszem Blochem, wzięli udział w dwóch uroczystościach związanych z zmianami na stanowiskach kierowniczych cieszyńskiego garnizonu.

W strumieńskim ratuszu  insp. Jacek Stelmach powierzył obowiązki służbowe nowemu zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, podkom. Adamowi Łosińskiemu, który zastąpił na tym stanowisku asp. szt. Jarosława Danela.

Druga uroczystość miała miejsce w Komisariacie Policji w Skoczowie, gdzie obowiązki komendanta skoczowskiej jednostki powierzone zostały dotychczasowemu zastępcy, podkom. Łukaszowi Kwikowi. Zajął on miejsce nadkom. Wojciecha Sikory.

Podkom. Adam Łosiński, służbę rozpoczął w 2005 roku w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Dwa lata później został przeniesiony do Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, gdzie przez kolejne dwa lata pełnił służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym. Od 2009 roku był policjantem cieszyńskiej drogówki. W związku z wzorowym wypełnianiem powierzonych obowiązków, w 2011 roku awansował – został śledczym Wydziału Kryminalnego w KPP Cieszynie, gdzie przez blisko dekadę pełnił służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym i w Zespole do Walki z Przestępczością Narkotykową. W 2019 roku, w związku z posiadanym dużym doświadczeniem zawodowym, został czasowo przeniesiony do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie pełnił obowiązki specjalisty, a następnie do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą cieszyńskiej komendy. W związku z nabytymi umiejętnościami i szeroką wiedzą ogólną stał się ekspertem w swojej dziedzinie, dzięki czemu komendant powiatowy Policji w Cieszynie mianował go kierownikiem Referatu Dochodzeniowo-Śledczego. Jest specjalistą w zakresie pracy dochodzeniowo-śledczej, ruchu drogowego oraz prewencji. Podkom. Adam Łosiński ukończył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych. Nowy zastępca komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu posiada wykształcenie wyższe – jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz magistrem zarządzania zasobami ludzkimi.

Podkom. Łukasz Kwik, podobnie jak Łosiński, zaczynał służbę w 2005 roku, kiedy to był policjantem najpierw warszawskich, a później bielskich Oddziałów Prewencji Policji. Następnie zdobywał doświadczenie jako policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach oraz cieszyńskiej prewencji. W 2012 roku został awansowany na stanowisko detektywa Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Po pięciu latach, dzięki zaangażowaniu w służbę, awansował na stanowisko specjalisty tego wydziału, aby w minionym roku zostać Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Podkomisarz Łukasz Kwik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wkurzony wieśniak
wkurzony wieśniak
1 rok temu

Podpis pod zdjęciem żenujący!!! Poziom nawet nie przedszkola.

zadarza się w przyrodzie
zadarza się w przyrodzie
1 rok temu

dlaczego żenujący, moja żona pilotując mówi: skręć w lewo a pokazuje ręką w prawo…

Eva
Eva
1 rok temu

To się Monika poKWIKa ze szczęścia

a nie posika?
a nie posika?
1 rok temu
Reply to  Eva

jeśli dodatkowo dziewczyna ratownika – oczywiste

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  a nie posika?

Jeszcze córka grabarz występuje w przyrodzie.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Grabarza, dla dociekliwych

zagrabiłeś
zagrabiłeś
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

słyszałem, że masz córkę