Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zmieniasz biuro? Sprawdzamy koszta przeprowadzki!

Coraz częściej można się spotkać z tym, że nie tylko mieszkańcy większych miast decydują się na przeprowadzkę na obrzeża, ale również naprawdę bardzo dużo firm podejmuje takie działania. Z czego to najczęściej wynika?

Sprawa jest zasadniczo bardzo prosta, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tak jest w zasadzie i tutaj. Bardzo duże grono rożnej maści firm decyduje się, żeby wyjechać na obrzeża, ponieważ koszta utrzymania są tam o wiele mniejsze, niż w centrum miasta. Pierwsza rzecz, która obniża te koszta to sama lokalizacja, ponieważ nie jest ona już tak atrakcyjna jak ta w centrum, dlatego płaci się stosunkowo mniej. Zaś kolejną rzeczą w tym przypadku jest to, że bardzo często poza miastem, albo przy jego granicach również lokalne podatki są niższe. Wiele firm również może liczyć na przeróżnej maści dofinansowania, albo ulgi podatkowe ze względu na wybór oddalonej od centrum lokalizacji.

Na co zwracać uwagę przy przeprowadzce?

Za nim zaczniecie organizować swoją przeprowadzkę musicie pamiętać, żeby zastanowić się nad tym czy potrzebujecie firmy transportowej, czy też nie. Ponieważ w niektórych przypadkach bywa tak, że w zasadzie cały majątek firmy składa się z kilku laptopów, zaś reszta rzeczy należy do właściciela, który wynajmuje pomieszczenie. Jeżeli zaś nie znajdujecie się w takiej sytuacji to warto przemyśleć co dokładnie zrobić, żeby przeprowadzka była w pełni udana. Na samym początku przejrzyjcie różne oferty firm, które znajdują się w Waszej lokalizacji. Jeżeli macie lokum w dużym mieście to na pewno znajdziecie bardzo dużo konkurencyjnych firm, które będą wręcz się o Was biły. Na początku najlepiej podzwonić do kilku i porozmawiać z przedstawicielami, nie ustalając jeszcze konkretnego terminu, tylko zrobić początkowy rekonesans. Dzięki temu będzie można ustalić za co tak naprawdę trzeba będzie zapłacić i czy w razie jakichś niedogodności i szkód firma poniesie koszta. Przykładowo jeżeli pracownicy firmy rozbiją Wam telewizor, albo jakąś cenną wazę to czy firma ma ubezpieczenie i zapłaci za wyrządzone szkody, czy jednak nie. Trzeba zwracać uwagę na wszystkie tego typu rzeczy.

Jak wyglądają koszta w firmie transportowej?

Jeżeli zdecydujecie się na wyjęcie firmy transportowej to będziecie musieli się przygotować na to, że w zasadzie będzie trzeba płacić za wszystko osobno. Są oczywiście firmy, które oferują konkretne “pakiety”, jednak większość firm decyduje się na indywidualne podejście do klienta, w którym to klient sam ocenia ile i czego tak naprawdę potrzebuje.

Większość firm posiada przynajmniej dwa rodzaje samochodów, jeden ciężarowy, a drugi mniejszy transportowiec. Pierwszy ciężarowy posiada mniej więcej pojemność 35 metrów sześciennych, zaś drugi około 20 metrów sześciennych. Sam wybór pojazdu często nie wymaga opłaty, jednak wiąże się pośrednio z ceną, którą trzeba będzie uiścić. Przy mniejszym aucie koszty związane z wynajęciem ludzi do noszenia, odległością czy opłatą kierowcy będą mniejsze, niżeli w przypadku auta większego. Transport w przypadku mniejszego pojazdu do odległości 20 kilometrów powinien wynosić około 70 złotych za godzinę, zaś w przypadku dużego około 120 złotych. Zaś wynajęcie przykładowo trzech osób na jedną godzinę w wariancie tańszym będzie wynosiło 125 złotych, zaś w wariancie droższym 150 złotych. Z kolei opłata kierowcy mniejszego pojazdu powinna wynosić 70 złotych za godzinę, zaś opłata kierowcy większego pojazdu powinna wynosić 90 złotych za godzinę.

Przykładowe koszta transportu:

Wielkość pojazdu: 35 metrów sześciennych
Odległość: 16 kilometrów – 96 złotych
Liczba wynajętych ludzi: 2 – 125 złotych/h
Czas noszenia: 1, 5 godziny – 100 złotych
Łączne koszta: 321 złotych

Oczywiście podany kosztorys jest tylko przykładem i pamiętać trzeba że każda firma inaczej może naliczać koszy przeprowadzki.

Artykuł przygotowała firma Beskid Przeprowadzki. Więcej ciekawych porad przeprowadzkowych znajdziesz na ich stronie internetowej w zakładce poradnik.

google_news