Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zmodernizowana sala dzięki grantowi

Nie jest wielka, ale dobrze wyposażona i wyremontowana, tak, żeby przynajmniej kilkanaście osób mogło jednocześnie na niej ćwiczyć lub uprawiać fitness. Od maja w Zespole Szkół nr 2 w Jeleśni działa dodatkowa sala gimnastyczna. Powstała w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój.

Chcieliśmy tutaj stworzyć optymalne warunki, tak aby każde dziecko oraz dorosły mogli rozwijać się poprzez ruch w przyjaznych warunkach ze specjalistycznym sprzętem sportowym i pod okiem wykwalifikowanego instruktora – mówi Magdalena Stasica prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Dzieciaki, które realizowało projekt grantowy.

Dzięki projektowi zajęcia gimnastyki korekcyjnej trwale zagościły w planie zajęć Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleśni. Pieniądze z grantu pozwoliły na remont i wyposażenie salki w sprzęt potrzebny do ćwiczeń oraz sfinansowanie zajęć z instruktorem. Od maja trwają tam już zajęcia, które pomagają mieszkańcom gminy Jeleśnia pracować nad korektą wad postawy, wyrabiać nawyk samokontroli ciała oraz zachęcają do aktywności fizycznej. Zajęcia fitness są skierowane zarówno do seniorów jak i do osób młodszych. Mają charakter bezpłatny i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

– Wierzymy, że będzie to miejsce tętniące życiem sportowo-rekreacyjnym, gdzie dzieci oraz osoby starsze, seniorzy i lokalna społeczność będą się spotykać, aby czynnie uprawiać sport – dodaje Magdalena Stasica.

„Projekt współfinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach konkursu grantowego pn. „Lokalne Inicjatywy Społeczne- edycja 2023″

google_news